אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

האם תמיד משתלם לבטח את הרכב

ביטוח רכב הינו מוצר ביטוח הכרחי וחלקו מחויב על פי החוק. ביטוח רכב יחלץ אותנו מהוצאות כספיות גבוהות במקרה של גניבה או תאונה. הביטוח יכסה אותנו במקרה של גרימת נזק לצד שלישי ובמקרה של גרימת נזק לרכושו של המבוטח עצמו, יחד עם זאת לא תמיד משתלם לבטח את הרכב בכל סוגי הכיסויים.

איזה ביטוח רכב לא כדאי לעשות ומתי?

ראשית, נתחיל באיזה ביטוח רכב חובה לרכוש. שם הביטוח מייד מעיד על נחיצותו - ביטוח חובה זהו כיסוי שחובה לרכוש עבור כל כלי רכב ואסור להשתמש ברכב ללא ביטוח זה על פי החוק. ביטוח חובה מכסה אך ורק נזקי גוף (פציעה או מוות) שעלולים להתרחש כתוצאה מתאונה לנהג, לנוסעי הרכב או לאנשים שמחוץ לרכב.

ביטוחים נוספים שאפשר לרכוש, אינם מחויבים על פי החוק: ביטוח מקיף וביטוח צג ג'. לפני שנחליט על איזה כיסוי ביטוחי אנו מותרים נבדוק איזה מקרה ביטוחי מכסה כל אחד מהכיסויים. ביטוח מקיף – כיסוי עבור נזק לרכבו של המבוטח מפני הסיכונים: אש, ברק, התפוצצות, התלקחות, התנגשות מקרית, התהפכות ותאונה מכל סוג שהוא, גניבה, שיטפון, סערה והתפרצות הר געש ומעשה זדון שלא על-ידי המבוטח או מטעמו.

ביטוח מקיף כולל בתוכו גם ביטוח צד ג' אשר מעניק כיסוי עבור נזק לרכוש לצד השלישי שנגרם תוך משימוש ברכב מנועי. החברה המבטחת תשלם את הסכומים שהמבוטח יהיה חייב לצד הניזוק עד לגבול האחריות הנקוב בפוליסה בדרך כלל 300,000 ש"ח.

עכשיו נניח ויש ברשותך רכב בשווי 20,000 ש"ח וביטוח מקיף עבורו עולו 2000 ש"ח בשנה האם משתלם לבטח רכב שעולה 20,000 ש"ח ב - 10% מערכו ? זו שאלה שכול מבוטח צריך לשאול את עצמו, הוא צריך לשאול את עצמו האם הוא יכול להתמודד כלכלית עם אובדן הרכב והאם יש באפשרותו לשאת בעצמו בהוצאות הן במקרה תאונה והן במקרה גנבה.

נהגים רבים מוכנים לקחת את הסיכון במקרה של גניבת הרכב אך אינם מוכנים לקחת את הסיכון של הוצאה כספית במקרה של פגישה ברכוש של צד שלישי. תאונה אפילו הקלה ביותר עם רכב יוקרה יכולה לעלות עשרות אלפי שקלים ולכן נהגים אלו מבטחים את רכבם בביטוח צד ג' ביחד עם ביטוח חובה כמובן.

האם תמיד משתלם לבטח את הרכב
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
טיפ ביטוח לרכב ישיר
טיפ ביטוח לרכב ישיר חברות הביטוח הישרות מפרסמות כי הן הכי משתלמות, ערוך השוואת מחירי ביטוח רכב לפני בחירת הפוליסה במחירי פוליסת ביטוח לרכב קיימת שונות גבוהה אשר בא לידי ביטוי כתוצאה מדגני רכב שונים ומאפייני הנהג.
ביטוח רכב