אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

זכויות המבוטח בבחירת שמאי רכב

מבוטחים רבים שואלים את עצמם מה הם אמורים לעשות במקרה של תאונה, לעיתים באיחור. אל תחכו לרגע האחרון וקראו מאמר זה בכדי להבין טוב יותר מהם זכויות המבוטח בבחירת שמאי רכב ומדוע לתנאי זה יש חשיבות רבה בבחירת ביטוח רכב.

1. עליך לבחור שמאי חוץ מתוך רשימה רחבה של שמאים שנקבעה על ידי חברות הביטוח, כל חברה בנפרד. השומה (הערכת שמאי) שתתקבל תהיה השומה הקובעת על פיה חברת הביטוח תפצה את בעל הרכב. למרות האמור לעיל, הינך רשאי לבחור בכל שמאי אחר על פי רצונך, במקרה זה לא בהכרח תהיה זו השומה הקובעת.

2. חברות ביטוח חייבות להעביר למבוטח, טרם תיקון הרכב, את כל הצעות התיקון שנמצאות בידיהן, ואת השומה סמוך לאחר השלמתה. בנוסף, עליהן לספק בדו"ח השמאי הסופי (השומה) גילוי בתחומים שונים, כמו: פירוט לגבי הנזק שנגרם לרכב, החלפים הנדרשים לתיקונו ומחירם. אופן חישוב ירידת ערך הרכב ועוד.

3. ערעור - במקרה של מחלוקת על הערכת השמאי, בעל הרכב וחברת הביטוח רשאים לערער עליה בתאם למנגנות הערעור שנקבע בחוזר אגף שוק ההון ביטוח וחיסכון במשרד האוצר.

את ההסדר המלא של פעילות שמאי רכב, אותו קבע המפקח על הביטוח ניתן למצוא בחוזר 2002/7. ההסדר נקבע בעקבות פסיקת בג"ץ 7721/96 לפיה העסקת שמאי בית על ידי חברת הביטוח כשמאי יחיד לצורך קביעת שומת הנזק הינה מצב פסול היוצר ניגוד עניינים.

בכדי שתוכלו למצוא את הפולסה הטובה והמשתלמת ביותר עבורכם, אשר מאפשרת לבחור שמאי חוץ או שמאי מתור מאגר רחב של שמאי בהתאם לחברה המבטחת. ביטוח רכב השוואת מחירים הינה הדרך הטובה ביותר להבטיח כי הפוליסה שרכשת תכיל את כל הכיסויים להם אתה זקוק במקרה הצורך. אתר מקיף מאפשר לך לערוך השוואת מחירים בחינם וללא כל התחייבות מצדך. מלא את הטופס משמאל ונציגי החברות המבטחות ייצרו עמך קשר עוד היום.

זכויות המבוטח בבחירת שמאי רכב
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
טיפ ביטוח לרכב ישיר
טיפ ביטוח לרכב ישיר חברות הביטוח הישרות מפרסמות כי הן הכי משתלמות, ערוך השוואת מחירי ביטוח רכב לפני בחירת הפוליסה במחירי פוליסת ביטוח לרכב קיימת שונות גבוהה אשר בא לידי ביטוי כתוצאה מדגני רכב שונים ומאפייני הנהג.
שמאי פוליסת ביטוח רכב