אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

מהו ערך כינון בביטוח רכב

הגדרה מילונית של כינון הינה שחלוף מוצר קיים בחדש כלומר תיקון או החלפה של רכוש קיים ומשומש ברכוש חדש וזהה במאפייניו כנגד זה שנגנב או ניזוק. ערך כינון הינו ההפרש בין החלפת מוצר משומש במוצר משומש לבין החלפת מוצר משומש בחדש אשר גבוהה יותר. בשביל להמשיך להבין מהו כינון בפוליסת ביטוח רכב ומדוע יש בו צורך נבחן לרגע את בסיס הרעיון הביטוחי. פוליסת ביטוח רכב מבטחת את ערכו של הרכב במצבו הנוכחי כמשומש.

במקרה של תאונה וכתוצאה מכך צורך להחליף חלפים, חברת הביטוח תחליף חלק משומש בחלק משומש, ואינה חייבת במסגרת הפוליסה התקנית להחליף חלק משומש בחדש מפני שהרי החלק שבוטח הינו משומש. מאחר וזה לא תמיד אפשרי חברת הביטוח עשויה להחליף את החלק המשומש בחדש ולנכות את שיעור הבלאי מתגמולי הביטוח.

במקרה של רכב חדש אשר נגנב או הוגדר באובדן מוחלט חברת הביטוח תפצה את בעל פוליסת ביטוח רכב על פי ערכו של הרכב בשוק ולא לפי עלות רכב חדש זהה מהיצרן ערך פוליסת ביטוח רכב כוללת סעיף של כינון, בעלות נוספת כמובן, נקבעים סכומי הביטוח לפי ערכו של הרכב כחדש, כאן אין מנקים את ערך הבלאי כתוצאה מהשימוש.

לדוגמה: מבוטח אשר רכש רכב חדש ובפוליסה הוסף ערך כינון. במידה ורכבו יגנב כשנה לאחר רכישתו יקבל המבוטח את גמול הביטוח על פי ערכו של רכב חדש זהה אצל היצרן. במקרה זהה עבור פוליסת ביטוח רכב ללא סעיף כינון יקבל המבוטח את גמולי הביטוח על פי ערכו במחירון של הרכב באותו החודש. הגבלת ערך כינון. בחלק מפוליסות ביטוח רכב קיימת הגבלה עבור דמי כינון כך שלא תעלה על 10% מעל מערך השוק של הרכב.

כמה עולה סעיף כינון?

חלק מהמבטחים מוסיפים סעיף של ערך כינון בפוליסת לרכבים חדשים ויקרים כחלק מעלות הפוליסה הכוללת. לסיכום במידה והינך בעל רכב חדש בדוק עם סוכן הביטוח שלך באיזו פוליסת ביטוח רכב הפיצוי כולל ערך כינון. בצע השוואת ביטוח רכב מול עלות פוליסה ללא כינון ובחר פוליסה בהתאם.

אתר מקיף מאפשר לך לערוך השוואה מקיפה ולקבל הצעות מחיר מחברות ביטוח מובילות. מלא את הטופס משמאל וקבל הצעות עבור ביטוח רכב עם/בלי ערך קינון עוד היום.
מהו ערך כינון בביטוח רכב
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
בחירת פוליסת ביטוח רכב
כאשר אתם עומדים לפני בחירת פוליסת לביטוח רכב לצד השוואת המחיר חשוב לערוך השוואת בהיקף הכיסוי ובשירותים הנלווים.
ביטוח רכב