אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

ביטוח רכב ושירותי גרירה

לפני חידוש פוליסת ביטוח רכב עולה השאלה האם להוסיף שירותי גרירה לפוליסה. על פי רוב סוכני הביטוח והמבטחים הישירים מציעים פוליסת ביטוח הכוללת את הרכיב הגרירה ונושא הסרת הגרירה אינו עולה אלא אם מבקשים מהנציג במפורש לנסות להוזיל את הפוליסה. מרכיב הגרירה מוסף גם לפוליסת מקיף וגם לפוליסת ביטוח צד ג באותה העלות.

מהו שירות הגרירה?

חברות הביטוח מוסיפות לפוליסת ביטוח לרכב שירותי דרך 24 שעות 7 ימים בשבוע הכוללים שירות של גרירה התנעת רכב תקוע ותיקוני דרך. מוקדן מטעם החברה מחליט האם לשלוח גרר או טכנאי אשר יכול לסייע בפתרון תקלה במקום. שירות זה מוצע על ידי חברות חיצוניות ולא על ידי חברות הביטוח עצמן.

האם זה משתלם?

הוספת שירותי דרך לפוליסה עולה בממוצע 150 ₪ לשנה, אין הגבלה למספר הפעמים שניתן להשתמש בשירות ובנוסף אם הרכב נתקע במהלך טיול באילת ניתן גם לגרור אותו עד למוסך במטולה. אם הייתם צרכים לשלם בעצמכם גרר עבור נסיעה כזו אז השירות בטוח היה משתלם.

על פי רוב גרירת רב עולה כ 200 ₪ אז אם הרכב נתקע גררתם אותו באמצעות השירות הכלול בפוליסת הביטוח אז הרווחתם או חסכתם אם הרכב לא תקע ושילמתם עבור השירות הפסדתם. סביר להניח כי עבור רכב ממודל ישן סביר יותר ששירות גרירה במסגרת פוליסת ביטוח רכב יהיה משתלם יותר במיוחד שירות של הנעת הרכב בימי גשם.

ההחלטה

ההחלטה נשארת ביד בעל הפוליסה כמובן שניתן לבחור לבטח רכב ללא שירותי דרך (גרירה) פוליסת הביטוח תהיה זהה לפוליסה עם שירותי דרך ומרכיבים ביטוחיים לא יגרעו ממנה.

ביטוח רכב ושירותי גרירה
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 
על ידי הסרה זו ניתן להוזיל את העלות המיידית של פוליסת ביטוח רכב אבל אולי בהמשך במידה והרכב יתקע יהיה צורך לשלם סכום גבוה יותר. קיימים מרכיבים נוספים אשר ניתן להוזיל כמו ביטוח שבר שמשות אשר מכסה נזק לשמשות הרכב כלול אוטומטית בביטוח מקיף וביטוח צד ג עלותו הממוצעת הינה 50 ₪ וניתן להסיר כיסוי זה מהפוליסה. מאמר זה מעלה לדיון את נושא שירותי הגרירה בפוליסת ביטוח רכב ואינו מהווה המלצה.

טיפ לסיום - זכרו תמיד לערוך השוואת ביטוח רכב בטרם תחליטו איזה ביטוח לקנות והיכן. חברות ביטוח רבות יכולות לשווק פוליסות ביטוח רכב זהות במחירים שונים ואם ברצונכם לבדוק שפוליסה מסויימת היא המשתלמת ביותר עליכם לערוך השוואה בין מספר פוליסות. כמו כן, יש לבדוק את התנאים והכיסויים הכלולים בפוליסה. יש אפשרות להוסיף כיסויים לפוליסה באמצעות כתבי שירות ולהפך, לוותר על כיסויים מיותרים במטרה להוזיל את הפרמיה.
 
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
טיפ לנהג
חלק מחברות הביטוח משלבות שירותי גרר במסגרת פוליסה מקיפה . מומלץ לבדוק אם השירות נכלל בפוליסה, ואם לא, לדאוג לתוספת זו.
ביטוח רכב