אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

כיצד להוזיל את עלות פוליסת ביטוח רכב מקיף

לאחר קניית רכבינו החדש, ניגשנו לחברת הביטוח לרכוש עבורו ביטוח חובה כמקובל בחוק, ובנוסף אנו מעוניינים לרכוש ביטוח מקיף. תחילה, כדי לסבר את האוזן, ביטוח מקיף הוא ביטוח המכיל כיסוי נרחב של נזקים שנגרמו לרכבינו או שנגרמו לצד שלישי ובכך טומן ביטוח זה בחובו את ביטוח צד ג'.

ההסכם בינינו, המשלמים על הביטוח, לבין חברת הביטוח נקרא "פוליסה" או בשמו המלא "פוליסת ביטוח". ההפרשים בין ביטוח מקיף אחד לאחר יכולים להגיע עד ל130%! זאת מפני שלביטוח זה ניתן להוסיף הרחבות שאינן מגיעות בביטוח הבסיסי ומייקרות את מחירו, כדוגמת ביטוח כנגד אסונות טבע כמו שיטפונות, ברד כבד המסוגל לפגוע בפח הרכב, התפרצות הר געש ועוד.

הרחבות ביטוח נוספות הינם ביטוח כנגד גניבת חפצים מן הרכב כמו רדיו ועוד. גובה מחיר ביטוחהמקיף נקבע קודם כל לפי סוג הרכב ושנת ייצורו הרי אלו הם שקובעים את כך שעבור רכב חדש יותר, מדגם יקר יותר נשלם יותר עבור פוליסת ביטוח רכב מקיף.

חשוב לשים לב גם לגובה "ההשתתפות העצמית", אותו החלק שאנו נצטרך לשלם במקרה של נזק לרכבינו. גובה ההשתתפות העצמית משתנה לפי גיל הנהג, ותק הנהיגה שלו והיסטורית התאונות של הנוהג ברכב. לכן כאשר משווים בין הצעות מחיר לפוליסות של ביטוח רכב של חברות ביטוח שונות מומלץ לבצע השוואה עבור המוצר הבסיסי ללא התוספות ואם ברצוננו להכיל תוספות חשוב שנבדוק שאותן תוספות הן חלק מהפוליסה שאנו משווים.

כיצד ניתן להוזיל את מחיר פוליסת ביטוח מקיף לרכב – מספר טיפים: כפי שהוזכר, ישנם סעיפי הרחבה רבים שאינם נכללים בפוליסת הביטוח המקיף הבסיסית, ומומלץ לעיתים להסירן ולהוזיל את מחיר הפוליסה. כך לדוגמא, עדיף לעיתים לחסוך את מחיר ההרחבה של הגרירה ולהשתמש בחברת גרירה פרטית במקרה הצורך.

כיצד להוזיל את עלות פוליסת ביטוח רכב מקיף
 

טופס הצעה עבור ביטוח מקיף

 
פעולה נוספת המומלצת במקרה שנרצה לחסוך בביטוח המקיף הוא הסרת שירותי VIP כמו פיצוי עבור מונית ממקום תאונה או שירות של החלפת תקרים. ישנם מקרים בהם עלות הזמנת מונית תהיה זולה בהרבה ממחיר השירות עליו אנו משלמים בביטוח. כמו כן, לרוב עדיף להשקיע שעת למידה בהחלפת תקר מאשר לשלם את מחיר התוספת.

ממש כמו בשוק גם בשוק הביטוחים בכלל ובשוק הביטוחים המקיפים בפרט חשוב להתמקח. מחיר ביטוח מקיף לרכב יכול להשתנות ולרדת אם סוכן הביטוח יקטין את העמלה אותה הוא מקבל מחברת הביטוח בעבור כל המבוטח יקבל הנחה במחיר. התחרות היום בין חברות הביטוח היא גדולה והחברות יעשו הכל כדי לשמר לקוחות ולצרף לקוחות חדשים. אנו כלקוחות צריכים להשתמש ביתרון זה.

רכישת ביטוח מקיף וביטוח חובה ביחד. בגלל התחרות הגדולה בין חברות הביטוח ובגלל הרצון למשוך לקוחות, לעיתים, רכישת ביטוח מקיף אצל אותה החברה באמצעות אותו הסוכן בו אנו רוכשים ביטוח החובה, מקנה לנו הנחה עבור פוליסת הביטוח המקיף. השוואת מחירים באמצעות האינטרנט. האינטרנט הינו כלי נהדר לביצוע השוואת מחירים ולאחרונה קמו אתרי אינטרנט אשר מאפשרים למחפשים ביטוח רכב מקיף לקבל מספר הצעות מסוכני ביטוח שונים ומחברות ביטוח ישירות. באמצעות מילוי שאלון קצר אודות הנהג והרכב באתר האינטרנט יצרו תוך דקות קשר טלפוני נציגי חברות הביטוח עם הצעה מותאמת עבור ביטוח רכב מקיף.

להיות נהג זהיר. להיות נהג זהיר זה מאוד מנשתלם קודם כול אתה שומר עליך ועל הסובבים אותך ובנוסף חברת הביטוח מתגמלת נהגים זהירים באמצעות הנחה בעלות פוליסת ביטוח רכב. נהגים זהירים הינם בעלי סיכון נמוך יותר בגרימת נזק לרכב ולכן חברת הביטוח יכולה להעניק להם הנחה. במידה וקיים נזק קטן לרכב כתוצאה מתאונה קלה שאתם גרמת או אחר לפעמים מומלץ לתקן את הנזק לבד ולא לפנות לחברת הביטוח על מנת שתוכלו בשנת החידוש הבאה לקבל את אותה הנחה על העדר תביעות.

לסיכום חשוב לבדוק היטב את ההבדלים בין מחירי פוליסת ביטוח רכב בסיסית בחברות הביטוח השונות, ללא התוספות וההרחבות שאנו רוצים להוסיף, להתמקח על המחיר ולתת לסוכן הביטוח שלנו לספוג עוד קצת מהמחיר של הביטוח על חשבון רווחיו. שוק הביטוחים הוא תחרותי ונזיל עד מאוד, עובדה המאפשרת לנו לחסוך כסף ובקלות יתרה. היום חברות ביטוח הישירות מאפשרות רכישת ביטוח באמצעות אתר האינטרנט שלהן, רכישה כזו מזכה בהנחה. על מנת לעשות השוואה מקיף בדקו גם את הצעה זו
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
ביטוח מקיף
השוואת מחירי ביטוח מקיף לרכב הינה חשובה מאוד וקיימים פערים של עשרות אחוזים בעלות פוליסת ביטוח מקיף, יחד עם זאת פוליסת ביטוח מקיף לרכב כוללת מרכיבי שירות לנהג ולכן בהשוואה נכונה יש לשקלל גם אותם בעלות הפוליסה.
ביטוח מקיף