אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

מיגונים נדרשים עבור ביטוח רכב מקיף

חברות ביטוח רכב, באופן טבעי אינן מעוניינות שרכב המבוטח על ידן. במקביל קיימים אמצעים טכנולוגים אשר מקשים או מונעים את גניבת הרכב. בעת עריכת פוליסת ביטוח רכב חברות הביטוח דורשות להתקין מיגונים ברכב בהתאם לשווי הרכב למודל הרכב ולמיגונים אשר הותקנו על ידי היצרן.

חלק מחברות הביטוח אף שולחות את הנהג ובצעת בדיקת מיגון עבור רכבו. את עלות הבדיקה משלמת חברת הביטוח. חברות הביטוח יכולות לסרב לבטח בפוליסת ביטוח רכב מבוטח אשר לא מעוניין להתקין את המיגונים הנדרשים או לחילופים לייקר את פרמיית הביטוח. את תחום מערכות המיגון לרכב ניתן לחלק לשלוש קטגוריות: מונעות הנעה, אזעקה ומערכות איתור לאחר גנבת הרכב.

מערכות מונעות הנעה

- קיימות שתי מערות נפוצות. אימובילייזר, אשר לרוב מותקן על ידי היצרן. האימובילייזר הינו למעשה מפתח אלקטרוני נוסף אשר מקיים קשר אלחוטי על מזהה אלקטרוני הקיים ברכב. קשר הקשר בין המפתח למזהה נוצר אז ניתן להניע את הרכב. קודנית מערכת מונעת הנעה נוספת אשר פועלת כל עוד לא הוקש קוד מתאים. מערכת זו מלווה את האימובילייזר ומשמשת למקרה שזה יגנב.

אזעקה

- מערכת ישנה ומוכרת אשר משמיעה קול בעת פריצה לרכב. בעבר האזעקה הייתה תנאי הכרחי לפני ביטוח רכב.

איתוראן

- מערכת לאיתור הרכב בכל מקום באמצעות מערכות לווין לציון מיקום גיאוגרפי. מנוי והתקנת מערכת זו הייתה תנאי הכרחי לפני ביטוח רכב יקר ערך ברוב חברות הביטוח.

אמצעי מכאני

- מנעול הגה. אמצעי מיושן אשר אינו נדרש היום עבור עריכת ביטוח רכב. יחד עם זאת מי שאינו מבטח את רכבו באמצעות ביטוח מקיף יכול לעשות בו שימוש לצד כל אחת ממערכות המיגון האחרות.

תהליך קבלת הצעה לביטוח רכב מקיף
 

טופס הצעה עבור ביטוח מקיף

 

כדאי לדעת - רוב הרכבים החדשים מאובזרים אוטומטית במגוון מיגונים לרכב. במידה ורכשתם רכב יקר במיוחד, רצוי לשקול פנייה למוקד איתוראן בכדי להעזר בשירותיהם (אשר מועילים בעיקר במקרה של גניבה). אם לרכ שלכם אין את המיגונים הנדרשים לפי החברה המבטחת, כדאי לשקול רכישת מיגונים נוספים בכדי להביא להוזלת הפרמיה. כמו שאתם עורכים השוואת מחירים עבור ביטוח רכב מקיף, זכרו לערוך השוואה עבור מיגונים לרכב והתקנתם.

   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח מקיף
ביטוח צד ג
 
מידע נוסף
מאמרי ביטוח מקיף
חברות ביטוח
 
טיפ ביטוח מקיף
השוואת מחירי ביטוח מקיף לרכב הינה חשובה מאוד וקיימים פערים של עשרות אחוזים בעלות פוליסת ביטוח מקיף, יחד עם זאת פוליסת ביטוח מקיף לרכב כוללת מרכיבי שירות לנהג ולכן בהשוואה נכונה יש לשקלל גם אותם בעלות הפוליסה.
מיגון לביטוח מקיף