אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

מהם הקריטריונים לקביעת הפרמיה של ביטוח חובה

במאמר זה נסביר מהם הקריטריונים שלפיהם קובעים את גובה הפרמיה (דמי ביטוח) בפוליסת ביטוח חובה. ביטוח חובה מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק פיזיה לנהג המבטוחיו, נוסעיו, נהגים אחרים והולכי רגל. כיוון שמדובר בביטוח חשוב, המדינה מחייבת את כל הנהגים בישראל לרכוש אותו ביחד עם הוצאת וחידוש רישיון הנהיגה.

בעבר הונהג תעריף אחיד עבור כל הנהגים בפוליסת ביטוח חובה. כתוצאה מהמחיר האחיד נאלצו הנהגים הותיקים שאמתחתם נטולת תאונות דרכים לשלם אותו סכום כמו הנהגים הצעירים עם היסטוריה קודמת של תביעות.

בשנת 2001 נכנסה רפורמה בתחום ביטוחי החובה בארץ, והענף נפתח לתחרות. כיום ניתן לרכוש פוליסות ביטוח חובה בתעריפים שונים דרך חברות הביטוח או באמצעות סוכני ביטוח. כעת מחושבת הפרמיה בהתאם למספר קריטריונים הקובעים את מידת הסיכון הסטטיסטי של הנהג המבוטח. הקריטריונים לקביעת הפרמיה עבור פוליסת ביטוח חובה לרכב הם:

אופי הרכב

– מורכב בהתאם למאפייני הרכב, דגם ושנת ייצור. ככל שמדובר ברכב יקר יותר, מוגן, עם הימצאות של כריות אוויר ונפח מנוע גדול – כך תקטן עלות הפרמיה.

אופי הנהג

– מורכב ממין הנהג, גיל והיסטוריה קודמת של תיבעות ותאונות. ככל שמידת הסיכון של הנהג המבוטח נחשבת גבוהה יוצר, כך הוא ידרש לשלם פרמיה יקרה יותר. באופן זה נהגים צעירים נדרשים לשלם יותר מנהגים ותיקים, וגברים נדרשים לשלם יותר מנשים.

מהם הכיסויים הכלולים בפוליסת ביטוח חובה
 

טופס הצעה עבור ביטוח חובה

 

מדוע כדאי לערוך השוואת מחירים בעת רכישת פוליסת ביטוח חובה?

באמצעות השוואת מחירים מקיפה, אנו יכולים לודא כי אכן נרכוש את הפוליסה הטובה והמתאימה ביותר עבורנו. חלק מהנהגים אינם מודעים עדיין לרפורמה שחלה בתחום ביטוח הרכב, ולכן הם חושבים כי עדיין מונהג מחיר אחיד. ברגע שמבינים שהשוק נפתח לתחרות – מבינים את החשיבות הגדולה ואף המכרעת שבעריכת השוואה מקיפה. כל חברת ביטוח יכולה לשים דגש על מאפיין אחר בקביעת גובה הפרמיה, ולכן חשוב להתאים בין המאפיינים שודרשת חברות הביטוח למאפיינים שלכם.

כיצד ניתן לערוך השוואת מחירים עבור ביטוח חובה?

אחת האפשרויות המהירות ביותר לעריכת השוואת מחירים היא באמצעות האינטרנט. כיום קיימים מספר אתרי אינטרנט, דוגמת אתר זה, המאפשרים לכם לקבל הצעות מחיר אטרקטיביות עבור ביטוח רכב חובה, בחינם וללא כל התחייבות מצדכם. כל שעליכם לעשות הוא למלא את טופס ההצעה הקצר משמאל, ונציגי החברות המבטחות ייצרו עמכם קשר עוד היום.
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
 
מידע נוסף - ביטוח חובה
מאמרי ביטוח חובה
חברות ביטוח
מחשבון תעריפי ביטוח חובה
 
ביטוח חובה לרכב
בהתאם לנתוני משרד האוצר נכון לחודש ינואר 2005 תעריפי ביטוח חובה לרכב נעים בין 1,367 ש"ח ל- 2,446 ש"ח. על כן מומלץ לערוך השוואת מחירים!
הכרת הפרמטרים המרכיבים את עלות ביטוח חובה