אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

מחירי ביטוח חובה לרכב צפויים לרדת בעתיד

מתזכיר חוק שפרסם משרד האוצר עולה כי ההשתתפות העצמית הקיימת היום בביטוח מקיף תורחב גם לפוליסת ביטוח חובה שמחיריו מפוקחים על ידי האוצר, הוספת רכיב ההשתתפות העצמית תוזיל את עלות ביטוח הרכב עבור נהגים זהירים.

על פי עקרון ההשתתפות העצמית משותף המבוטח בתוצאות המעשים אשר הביאו למקרה הביטוח והתשלום מחברת הביטוח, השתתפות עצמית אשר גורמת לנהג לקחת חלק כלכלי בתוצאות מעשיו גורמת לו להיות נהג זהיר יותר לקחת פחות סיכונים ולפחות תביעות שאינן מוצדקות כלפי חברות הביטוח.

היום חברות הביטוח לא מוכרות ביטוח רכב חובה עם אפשרות להשתתפות עצמית וחברות הביטוח משלמות לנפגעי הגוף את מלוא הפיצוי. תעריפים הביטוח נקבעים בהתאם פרמטרים שונים כגון גיל, היסטוריית נהיגה, סוג הרכב ועוד אותם אישר המפקח על הביטוח

רוכבי האופנועים והקטנועים צפויים ליהנות מתיקון החוק במידה הרבה ביותר. כיום משלמים האופנוענים תעריפים גבוהים בהרבה מאלו שמשלמים בעלי הרכבים. זאת מאחר וחברות הביטוח אינן משווקות ביטוח אופנוע בשל הסיכון הגבוה.

רוכבי האופנוע יכולים לרכוש ביטוח אופנוע רק באמצעות הפול, שהוא למעשה התאגדות של כל חברות ביטוח וחובה עליהן לבטח כל נהג בביטוח חובה.

ביטוח רכב
 

טופס הצעה עבור ביטוח חובה

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
 
מידע נוסף - ביטוח חובה
מאמרי ביטוח חובה
חברות ביטוח
מחשבון תעריפי ביטוח חובה
 
ביטוח חובה
הפוליסה עבור ביטוח חובה לרכב הינה פוליסה אחידה אשר מכילה תנאים וכיסויים זהים אצל כל חברות הביטוח. עם זאת, כל חברה מחשבת באופן שונה את גובה הפרמיה ולכן מומלץ לערוך השוואת מחירים בטרם מחליטים היכן לרכוש את הביטוח.
ביטוח חובה