אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

כללי נסיעה עם חיות מחמד ברכב - ?how

משפחות רבות, המחזיקות ברשותן בעל חיים, בין אם כלב או חתול, צריכות לעיתים לצרף אותו לנסיעה המשפחתית. נסיעה עם בעל חיים היא אתגר לא פשוט עבור הנהג. ישנן חיות מחמד שישכבו בנינוחות על רצפת הרכב, בעוד אחרות עלולות, בשל ההתרגשות והחרדה מהחוויה, להסתובב ללא מנוח, להשמיע רעש ולהפריע לנהג. במאמר זה נפרט על כללי נסיעה עם חיות מחמד.

האם החקיקה הישראלית מתירה נסיעה עם בעל חיים?

על פי החוק הישראלי, לשוטר תנועה יש את היכולת להגדיר נסיעה עם בעל חיים כמצב של חוסר שליטה של הנהג על רכבו. מאחר וקיימים בעלי חיים שונים, אשר לכל אחד מהם תכונות ייחודיות מבחינת גודל ומזג, קשה מאוד להגדיר במדויק מתי בעל החיים מהווה סכנה אמיתית לבטיחות הנסיעה. בנוסף, במידה ובעל החיים ממוקם בכלוב, הוא מהווה סכנה במקרה של תאונה, מאחר והכלוב אינו מקובע אל גוף הרכב. לכן, רוב השוטרים פועלים על פי היגיון בריא, ובודקים כל מקרה לגופו לפני מתן קנס. עם זאת, במקרה בו הייתם מעורבים בתאונת דרכים עם חיית מחמד בכלי הרכב, אתם מסתכנים בענישה מחמירה בהרבה, מאחר ויהיה קשה מאוד להוכיח שבעל החיים לא היה המקור להסחת הדעת שהובילה לתאונה. גם ביטוח רכב מקיף עלול לסרב לשלם לכם פיצוי מלא במקרים בהם ישנו חשד שבעל החיים היה האחראי לתאונה, מאחר ומדובר בלקיחת סיכון מיותרת מצידכם.

היכן למקם את חיית המחמד?

למרות הקשיים החוקתיים, עדיין פעמים רבות אין ברירה, ויש צורך לקחת את חיית המחמד לנסיעה. בין אם מדובר על חופשה משפחתית בצפון, או על נסיעה לביקור אצל הווטרינר - חשוב מאוד להשקיע, ולמקם את חיית המחמד בצורה בטוחה. נהגים רבים עושים את הטעות הגדולה מכל ושומרים על חיית המחמד על ברכיהם. מדובר למעשה במיקום המסוכן ביותר. כל תנועה של בעל החיים יכולה להוביל ללחיצה חזקה יתר על המידה על דוושות הגז או הברקס, או להסיח את דעתכם מהדרך. במידה ואתם נוהגים לבד, המקום הטוב ביותר עבור בעל החיים הוא על רצפת המושב הסמוך הנהג, כאשר הוא נמצא בתוך כלוב מאוורר. מיקום זה מאפשר לכם לשים לב אל בעל החיים תוך כדי נהיגה, בלי שתצטרכו להסיט את המבט לזמן ממושך.

מתי כדאי להאכיל את בעל החיים?

נהגים רבים המסיעים את חיית המחמד שלהם, שוגים בכך שהם מנסים להרגיע אותה בזמן הנסיעה בעזרת חטיפים ואוכל. למרות הרצון המובן לשפר את תחושת בעל החיים, אשר החוויה הלא מוכרת עלולה לגרום לו ללחצים נפשיים, חשוב להבין שהאכלה בזמן הנסיעה יכולה בהחלט לגרום לו לתחושת בחילה ולהקאות. לכן, במידה וברצונכם להאכיל את בעל החיים, ולדאוג לכך שלא יהיה רעב או צמא בזמן הנסיעה, עשו זאת לפני העלייה אל הרכב או בזמן עצירות יזומות במהלך הנהיגה. כך תצמצמו את המצוקה שלו, ותבטיחו שלא ירגיש רע בשל האכילה

נסיעה עם אדם נוסף שיהיה אחראי על חיית המחמד יכולה להקל על הנהג

בסופו של דבר, השגחה על בעל חיים אשר אינו רגיל בנסיעות, היא משימה כמעט בלתי אפשרית עבור הנהג. אם לא הרגלתם את חיית המחמד שלכם לנסיעה עוד כשהייתה גורה, יהיה לכם קשה מאוד לטפל בצרכיה תוך כדי נהיגה. לכן, נסיעה עם אדם נוסף שיהיה אחראי על בעל החיים, עשויה להיות קריטית לבטיחות הנסיעה. במקרים אלו, בעל החיים ימוקם לצד הנוסע הנוסף במושב האחורי, וכך הוא יוכל להיות קשוב לצרכיו, והנהג יהיה משוחרר ופנוי רק למשימת הנהיגה.

 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
טיפ ביטוח לרכב
נהג בזהירות חסוך בדלק מנע תאונות וכף תקטין את עלות הביטוח.
ביטוח רכב