אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

ביטוח רכב בצפון

במאמר זה נסביר מהו ביטוח רכב בצפון ומהם ההבדלים בין ביטוח זה לביטוח רכב הנעשה באזורים אחרים בארץ. ביטוח רכב בצפון הוא ביטוח רכב שבעליו גרים בצפון הארץ, לדומה: נהריה, חיפה, עפולה, מגדל העמק, כרמיאל, קרית אתא וטבריה וכו'. פוליסת ביטוח רכב אינה שונה בתוכנה מכל פוליסה אחרת, בין אם מדובר בביטוח צד שלישי, חובה או מקיף.

ההבדל היחיד שיכול להיות בפוליסת ביטוח רכב בצפון לעומת ביטוחים אחרים הוא בעלות הרפמיה. כידוע, הרפמיה עבור ביטוח רכב נקבעת בהתאם לשני קריטריונים: שווי הרכב ואופי הנהג (גיל, מין, היסטוריה קודמת של תאונות וכדומה). בנוסף, החברה המבטחת לוקחת בחשבון את מיקום מגוריו הגיאוגרפי של בעל הרכב. אם בעל הרכב מתגורר באזורים בעלי אחוזי פשיעה גבוהים, ייתכן והפרמיה עבור ביטוח רכב תתייקר בהתאם.

גובה הפרמיה (דמי הביטוח) היא למעשה שיכלול הסתברותי של הסיכון לעומת הרווח המצוי בביטוח רכב מסויים. חברת הביטוח מנסה לשער מהי מידת הסיכון שרכב מסויים יפגע ובהתאם לתוצאות מחשבת את הפרמיה. בעקבות זאת, נהגים צעירים, ללא ותק וניסיון בנהיגה או נהגים עם היסטוריה של תאונות דרכים יאלצו לשלם יותר מנהגים ותיקים או מנשים אשר מבחינה סטטיסטית משתתפות בפחות תאונות דרכים.

חברות הביטוח בדקו וגילו כי באזורים הממוקמים בצפון הארץ יש פחות נטייה לגניבות של כלי רכב ולכן הפרמיה עבור ביטוח רכב בצפון הינה זולה יותר מאשר עבור רכבים הממוקמים בדרום הארץ למשל (שם אחוז הפשיעה גבוה יותר). תושבי הצפון יוצאים מורווחים וכדאי להם לבקש הנחה על סמך מגוריהם בצפון.

שימו לב - ישנם הבדלים רבים בין חברות וסוכנויות ביטוח שונות, ולכן חלק יכול לאשר הנחה עבור ביטוח רכב בצפון ואחרים יכולים שלא לקחת פרמטר זה בחשבון. בכדי שתוכלו למצוא את הפוליסה הטובה והמשתלמת ביותר עבורכם, עלים לערוך השוואה בין מספר חברות וזוכני ביטוח. כמובן שאין להסתמך רק על בדיקת תעריפים, אלא לקחת בחשבון גם את התנאים והכיסויים הכלולים בפוליסה.

ביטוח רכב בצפון
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 

   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב