אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

כיצד נקבעת הפרמיה עבור ביטוח רכב ליום

במאמר זה נסביר מהי פוליסת ביטוח רכב ליום וכיצד נקבעת הפרמיה (דמי ביטוח) עבורה. הכוונה בפוליסת ביטוח רכב ליום היא ביטוח רכב לתקופות קצרות. למעשה, לא ניתן לרכוש ביטוח רכב ליום אחד, אך ניתן במידת הצורך לרכוש ביטוח רכב לתקופות קצרות.

ביטוח רכב ליום מתאים למצים ספציפיים ויוצאי דופן, לדוגמה כשיש לנו רכב ישן שלא נסענו בו זמן רב ואנו מעוניינים להעביר אותו למקום אחר, או כאשר יש לנו ילדים המשרתים בצבא ומעוניינים לנסוע ברכב בחופשות או לעיתים רחוקות בלבד.

כאמור, לא ניתן לרכוש ביטוח רכב ליום אחד, אך יש מספר חברות ביטוח המאפשרות לרכוש ביטוח לתקופות קצרות. החוק מגדיר כי התקופה הקצרה ביותר עבור ביטוח רכב היא שבעה ימים. ניתן לרכוש ביטוח חובה, ביטוח צד ג וביטוח מקיף לתקופות קצרות.

כיצד נקבעת הפרמיה עבור ביטוח רכב ליום?

בדיוק כמו שהחוק מגדיר את משך התקופה הקצרה ביותר עבור ביטוח חובה, כך מגדירים גם את גובה הפרמיה המבוקשת: עלינו לשלם 5% מהפרמיה השנתית של החברה המבטחת, כאשר על כל יום נוסף אנו מתבקשים לשלם תוספת של 3%. כל חברות הביטוח מחוייבות לתעריף זה, אלא אם כן ניתן להן אישור מיוחד מהמפקח על הביטוח.

קיימות חברות ביטוח שנמנעות מלבטח לתקופה קצרה כיוון שפוליסה זו אינה רווחית. זוהי גם הסיבה לכך שלא ניתן לרכוש ביטוח רכב ליום אחד, כיוון שסיכוייה של חברת הביטוח לצאת נפסדת גדלים. הניירת הבירוקרטית, הייעוץ הביטוחי הניתן לפני רכישת הפוליסה, ההתכתבות המשפטית בין החברה ללקוח – כל אלו אינם עולים בקנה אחד עם העלות הכספית הנמוכה.

כיצד נקבעת הפרמיה עבור ביטוח רכב ליום
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 
לסיכום, לא ניתן לרכוש ביטוח רכב ליום אחד, אך אפשר לרכוש ביטוח לתקופה קצרה של שבעה ימים, בפרמיה קבועה מראש. זכרו תמיד לערוך השוואת ביטוח רכב בטרם תחליטו היכן לרכוש את הפוליסה. אחת הדרכים המומלצות לעריכת השוואת מחירים היא באמצעות האינטרנט המאפשר גישה קלה ונוחה לכל האינפורמציה הרלוונטית. בנוסף, ישנם אתרים רבים דוגמת אתר זה, המאפשרים לכם לקבל 4 הצעות טלפוניות עבור ביטוח רכב, בחינם וללא התחייבות. כל שעיכם לעשות האו למלא טופס קצר ונציגי החברות המובילות ייצרו עמכם קשר עוד היום.
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
טיפ ביטוח לרכב
ביטוח רכב ליום אחד
ביטוח רכב