אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

השתתפות עצמית בפוליסת ביטוח רכב

בפוליסת ביטוח רכב קיים סעיף של השתתפות עצמית. במאמר זה נציג מהי השתתפות עצמית, מתי משלמים אותה והאם קיימות פוליסות ביטוח רכב בעלות סכום השתתפות עצמית שונה.

השתתפות עצמית בפוליסת ביטוח רכב הינה סכום כסף קבוע מראש אשר נדרש בעל פוליסה לשלם בעת תביעת ביטוח. למעשה בעל הפוליסה נדרש לשלם את חלקו בתביעות הביטוח. למה חברות ביטוח מבקשות מהמבוטח השתתפות עצמית בפוליסה? המטרה הינה למנוע הגשת תביעות קטנות והטיפול בהן שהוא טורדני עולה סכומי כסף לא מבוטלים למבטחות.

במידה והנזק נמוך מההשתתפות העצמית בפוליסת ביטוח רכב הרי לא יטרח המבוטח להגיש תביעת ביטוח. השתתפות עמית אינה משולמת במקרה של אובדן מלא (טוטל לוס) של הרכב ובתביעת פוליסת ביטוח חובה.

כיצד אפשר לחסוך בדמי ההשתתפות העצמית?

סכום ההשתתפות העצמית מנוכה מתשלומי חברת הביטוח למבוטח, בזמן התשלום לאחר התביעה. במידה והתיקון בוצע במוסך הסדר חברת הביטוח מעניקה הנחה, בהתאם לתנאי הפוליסה, בדמי ההשתתפות. חברת הביטוח מעודדות כך את הנהגים לעשות שימוש במוסכי הסדר שם עלות הטיפול ברכב לחברת הביטוח נמוך יותר. בנוסף מעניקה חברת הביטוח רכב חלופי לתקופת הטיפול.

האם קיימות פוליסות ביטוח רכב בעלות סכום השתתפות שונה?

בהחלט, כל חברה קובעת את גובה ההשתתפות העצמית על פי שיקול דעתה המסחרי, חלק מהחברות יגדלו את סכום ההשתתפות וטובת הנחה בפרמיה לביטוח. בנוסף צריך לזכור כי עבור נהג צעיר דמי ההשתתפות גבוהים יותר. ניתן לרכוש כתבי שירות אשר הם משלמים את ההשתתפות העצמית במידה ונדרשת, כאן למעשה נרכש ביטוח נוסף למקרה ספציפי זה.

שימו דגש על גובה ההשתתפות העצמית כאשר אתם מבצעים השוואת ביטוח רכב. לעיתים הוזלה בפרמיה משמעותה הגדלה ניכרת של תשלומי ההשתתפות העצמית. לקבלת 4 הצעות ביטוח רכב עוד היום מלא טופס וקבל מגוון הצעות.את ההצעות תקבל באמצעות הטלפון מנציגי חברות הביטוח. אתה בוחר את ההצעה המתאימה לך.

השתתפות עצמית בפוליסת ביטוח רכב
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
טיפ ביטוח לרכב ישיר
טיפ ביטוח לרכב ישיר חברות הביטוח הישרות מפרסמות כי הן הכי משתלמות, ערוך השוואת מחירי ביטוח רכב לפני בחירת הפוליסה במחירי פוליסת ביטוח לרכב קיימת שונות גבוהה אשר בא לידי ביטוי כתוצאה מדגני רכב שונים ומאפייני הנהג.
ביטוח רכב