אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

אלו מגבלות קיימות בחוק לנהג חדש

נהג חדש הינו חסר ניסיון מעשי בנהיגה וחסר ניסיון במצבים מיוחדים כמו נהיגה בגשם או בשעות החשכה כתוצאה כך עלול הנהג להיקלע למצבי נהיגה מסוכנים ללא ניסיון ראוי. הסטטיסטיקה מראה שאחוז התאונות בקרב נהגים חדשים הינו גבוה מהממוצע ולכן משרד התחבורה קבע שתי תקנות מיוחדות בחוק אשר מגבילות את הנהג החדש. התקנות החדשות הן:

הגבלת גיל להסעת יותר משני נוסעים ברכב

על פי תקנות נהג חדש שהתעדכנו ביום 13.11.06, נהג חדש יכול להסיע עד שני נוסעים ברכבו טרם הגיע לגיל 21. התקנה המעודכנת מתפרסמת באתר משרד התחבורה. מטרת הגבלה זו הינה למנוע מנהג צעיר את הלחץ החברתי של עוד 4 צעירים באוטו אשר מאיצים בו לנהוג מהר יותר ומאתגרים את אופי הנהיגה שלו

חובת נהג מלווה

על פי תקנות נהג חדש שהתעדכנו ביום 13.11.06, נהג חדש צריך לנסוע עם נהג מלווה במשך שלושה חודשים מיום הוצאת רישיון הנהיגה. התקנה המעודכנת מתפרסמת באתר משרד התחבורה.

על המלווה להיות בעל רישיון נהיגה מאותו סוג של הרכב חמש שנים לפחות ומעל גיל 24 או לחלופין מעל גיל 30 ובעל ותק של 3 שנים בנהיגה. מטרת המלווה הינה להנחות את הנהג הצעיר ולהציג לו מקרים מיוחדים בכביש להם הוא צריך לתת את הדעת ולוודא כי הנהיגה מבוצעת בזהירות

חברות ביטוח גובות תעריף מיוחד עבור ביטוח נהג חדש. התעריף לוקח בחשבון את הסיכון הפוטנציאלי של נהגים צעירים ולכן הוא יקר משמעותית מהפרמיה של ביטוח רכב רגיל. בנוסף, עלות דמי ההשתתפות העצמית יקרים יותר וכך במקרה של תאונה יאלץ הנהג הצעיר לשלם יותר עבור תיקון הרכב. כיוון שמדובר בפוליסה יקרה, מומלץ לערוך השוואה בין מספר חברות וסוכני ביטוח רכב בטרם מחליטים מהיכן לרכוש את הפוליסה.

החלפת ביטוח רכב באמצע תקופה
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
בחירת פוליסת ביטוח רכב
כאשר אתם עומדים לפני בחירת פוליסת לביטוח רכב לצד השוואת המחיר חשוב לערוך השוואת בהיקף הכיסוי ובשירותים הנלווים.
ביטוח רכב