אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

מהם ההבדלים בין ביטוח נהג חדש וביטוח נהג צעיר

במאמר זה נסביר מהם ההבדלים בתנאים ובכיסויים שבין פוליסת ביטוח נהג חדש ופוליסת ביטוח נהג צעיר. לא פעם קורה שאנשים מתבלבלים בין ביטוח נהג צעיר וביטוח נהג חדש, וטועים לחשוב שמדובר באותו ביטוח.

כיצד חברות הביטוח מבדילות בין נהג צעיר לנהג חדש?

פוליסת ביטוח נהג חדש מיועדת לכל הנהגים בשניים הראשונות שלאחר הוצאת רישיון הנהיגה. על כל נהג חדש מוטלת האחריות ליידע את החברה המבטחת בעת רכישת הפוליסה, וזה נכון לגבי כל הביטוחים – ביטוח חובה, צד ג ומקיף.

פוליסת ביטוח נהג צעיר אינה מוגדרת בחוק, ולכן קיימים הבדלים בהגדרתה בין חברות הביטוח השונות. חברת ביטוח אחת תגדיר נהג צעיר כזה שעוד לא מלאו לו 21 שנה בעוד חברה אחרת תגדיר זאת כמי שטרם מלאו לו 24 שנה.

כידוע, נהגים צעירים נאלצים לשלם פרמיה (דמי ביטוח) גבוהה יותר מנהגים ותיקים, ולכן חשוב לערוך השוואה בין חברות הביטוח השונות בטרם תחליטו היכן לרכוש את הפוליסה. באמצעות עריכת השוואה פשוטה, תוכלו לגלות אלו מחברות הביטוח יחשיבו אתכם כנהגים רגילים ואלו יחשיבו אתכם כנהגים צעירים ויגבו ממכם פרמיה בהתאם.

שימו לב כי על נהג חדש חלות מספר הגבלות שאינן תופסות לגבי נהג צעיר, דוגמת הצבת שלט נהג חדש על שמשת הרכב בעת נהיגה, שימוש בנהג מלווה במשך שלושה חודשים מיום הוצאת הרישיון והגבלת נוסעי הרכב לשניים בלבד במשך כל תקופת היותו נהג חדש.

מהם ההבדלים בין ביטוח נהג חדש וביטוח נהג צעיר
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 

כיצד נקבעת הפרמיה עבור פוליסת ביטוח נהג חדש ופוליסת ביטוח נהג צעיר?

חברות הביטוח מחשבות את גובה הפרמיה בהתאם להשתייכותו של כל נהג לקבוצת סיכון מסויימת. נהגים המשתייכים לקבוצת סיכון גבוהה יותר ייתבקשו לשלם פרמיה יקרה יותר. גם נהג חדש וגם נהג צעיר נחשבים לבעלי סיכון רב יותר מבחינה סטטיסטית, ועל כן נאלצים לשאת בהתייקרות הפרמיה. בנוסף לפרמיה עבור ביטוח רכב, גם דמי ההשתתפות העצמית מתייקרים. לעיתים ניתן להוזיל את עלות דמי ההשתתפות העצמית בהתאם בעזרת פניה למוסכי הסדר במקרה של תאונה או באמצעות ייקור עלות הפוליסה. זכרו תמיד לערוך השוואת מחירים בטרם תחליטו היכן לרכוש את הפוליסה. באמצעות עריכת השוואה תוכלו להבטיח כי באמת תרכשו את הביטוח הטוב והמשתלם עבורכם.

   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
טיפ ביטוח לרכב ישיר
טיפ ביטוח לרכב ישיר חברות הביטוח הישרות מפרסמות כי הן הכי משתלמות, ערוך השוואת מחירי ביטוח רכב לפני בחירת הפוליסה במחירי פוליסת ביטוח לרכב קיימת שונות גבוהה אשר בא לידי ביטוי כתוצאה מדגני רכב שונים ומאפייני הנהג.
ביטוח רכב לנהג חדש
אתרים נוספים
רכב חדש