אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

תפקידו של סוכן ביטוח

סוכן ביטוח הינו איש מכירות אשר משווק ומוכר את המוצרים הביטוחיים של חברות הביטוח השונות. סוכן ביטוח מקבל עמלה מסכום הפרמיה אותה משלם המבוטח בהתאם להסכם שיש לו עם חברת הביטוח. רוב הסוכנים עובדים עם מספר מבטחים במקביל. הלקוח מצפה מסוכן הביטוח הביטוח לבחור עבורו את הפוליסה הטובה ביותר ולהתאימה לצרכים שלו המבוטח עד כמה שניתן. בנוסף הלקוח מצפה לקבל שירות בקרות מקרה הביטוח.

נאמנות של סוכן ביטוח - נשאלת השאלה למי נתונה נאמנותו של סוכן הביטוח? ראשית סוכן הביטוח רשאי להתפרנס מהמקצוע אותו הוא בחר. אבל לסוכן הביטוח יש דילמה מאחר והוא עובד עם מספר חברות ביטוח בכל אחת מהחברות הסוכן עשוי לקבל אחוזי עמלה שונים ותגמולים נוספים כמו מתנות ותלושי שי עבור עמידה ביעדים.

הסוכן יכול לשווק באופן יעיל יותר פוליסה עליה הוא מרוויח יותר על פני פוליסה שאולי מתאימה יותר למבוטח אבל עליה הסוכן מקבל עמלה נמוכה יותר. עם כן לסוכן יש דילמה, להיות מקצועי או להרוויח יותר כסף. פיקוח על סוכני ביטוח במגמה אשר החלה בשנת 2006 מקצוע סוכן הביטוח עובר תהליך של התמקצעות ושקיפות. לצורך קבל רישיון סוכן ביטוח מהמפקח על הביטוח על המועמד לעבור סדרה של מבחנים ולימודים מסודרים בסופם עליו לעבוד במתכונת של התמחות.

עמלות הסוכן הינם נושא נוסף אשר חלה בו רפורמה משמעותית בחלק ממוצרי הביטוח, בעיקר חיסכון פנסיוני, סוכן הביטוח חייב לפרט את אחוז העמלה מהפרמיה של המבוטח אותה גובה חברת הביטוח. אנו צופים כי מגמה זו תורחב ועל סוכן הביטוח יהיה לפרט את העמלה אותה הוא מקבל עבור כל מוצרי הביטוח האלמנטרי (ביטוח דירה, ביטוח רכב, ביטוח משכנתא) והחסכון הפנסיוני (ביטוח מנהלים וקרן פנסיה)

מהו ערך כינון בביטוח רכב
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 
המטרה הינה להפוך את סוכן הביטוח לאיש מקצוע בתחום החיסכון לטווח ארוך אשר מעדיף את טובת הלקוח. לגבי סוכני ביטוח בעלי וותק ניתנה האפשרות לבחור בין שני סוגי רשיונות: יועץ פנסיוני ומשווק פנסיוני. הראשון רשאי למכור פוליסות של כל חברות הביטוח והשני רק של חברת ביטוח אחת ועליו להצהיר על כך בפני המבוטח. ביטוח רכוש המכונה ביטוח אלמנטרי הכוונה לפוליסות מסוג ביטוח רכב, ביטוח דירה וביטוח משכנתא אין צורך במבחנים חדשים ורישיון סוכן ביטוח במתכונתו הקיימת עדיין תקפה לגביהם בעיה ברפורמה הזו הינה שהמבוטחים אינם ערים לה ולכן גם אם סוכן הביטוח נהג לא במקצועיות הם אינם יודעים שהוא עבר על חוקי המקצוע ושניתן לפנות למפקח על הביטוח בתלונה.

להרחבה בנושא זה ראו רשימת סוכני ביטוח.
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
בחירת פוליסת ביטוח רכב
כאשר אתם עומדים לפני בחירת פוליסת לביטוח רכב לצד השוואת המחיר חשוב לערוך השוואת בהיקף הכיסוי ובשירותים הנלווים.
ביטוח רכב