אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

ביטוח רכב המונע בגז

מאמר זה סוקר את ביטוח רכב המונע בגז: מהם תנאי התקנת מערכת הסבה לגז, השוואת יתרונות וחסרונות של גז מול בנזין, האם השימוש בגז בטיחותי, אלו תנאים וכיסויים מכילה הפוליסה והאם הפרמיה עבור ביטוח רכב המונע בגז יקרה יותר.

מהו רכב המונע בגז: בשנים האחרונות החלה מגמה ירוקה בענף התחבורה בעולם ולאחרונה הגיעו לארץ מספר מכוניות ירוקות הנחשבות ידידותיות לסביבה, דוגמת רכב חשמלי ורכב המונע בגז אשר פולטים כמות מצומצמת של רעלים לסביבה.

ברכב המונע על גז משתמשים בגפ"מ, גז פחממי מעובה, אשר נמצא במצב צבירה נוזלי בתוך מיכל פלדה חסין במיוחד לפגיעות. את המיכל ניתן לאחסן במקום הגלגל הרזרבי ברכב או בתוך תא המטען על חשבון צמצום הנפח. לגז תכונות בעירה הדומות לבנזין והוא גם נטול פיח ומשקעים (חלקי הרכב הפנימיים אינם נשחקים כמו בשימוש בדלק סולר או בנזין).

באלו רכבים ניתן להתקין מערכת הסבה לגז: מערכת הסבה לגז הינה מערכת מודולרית מתקדמת אשר מתאימה כמעט לכל הרכבים בעלי מנוע בנזין שנוצרו משנת 1995 והלך. מערכת ההסבה אינה מחליפה את מנוע הבנזין, אלא משולבת לצידו והופכת בכך את הרכב לדו-דלקי – הנהג יכול לבחור האם להשתמש במנוע בזנין או גז ולעבור ביניהם בלחיצת כפתור. עלות ההסבה הינה 10-15 אלף ש"ח ויש להתקין אותה אך ורק אצל מתקינים מורשים. (התקנה פיראטית אינה עוברת טסט ולא מזכה באישור מטעם נצגי הטכניון). במידה ומחליפים לרכב חדש, ניתן להעביר את המערכת הגז בשלמותה.

ביטוח רכב במרכז
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 

מהם יתרונות רכב המונע בגז: הוזלה משמעותית בעלות הדלק. הפער במחיר בין גז לבנזין גדל ככל שנוסעים יותר קילומטרים בחודש. עלות גז עומדת על כשלושה שקלים לליטר לעומת כחמישה שקלים לליטר בנזין. כמו כן, התקנת המערכת הינה פשוטה במיוחד ועורכת כחמש שעות, לוח הבקרה נוח לתפעול, הגז ידידותי לסביבה, הבלאי מופחת (אין שחיקה של שסתומים, בוכנות, גלילים וכו') ועלות האחזקה השנתית זולה מאשר ברכב בעל מנוע בזנין. מהם חסרונות רכב המונע בגז: מספר קטן של תחנות תדלוק גז (רק 16 תחנות חוקיות ברחבי הארץ) מיעוט מוסכים המתמחים בהתקנת המערכת ובתיקון תקלות, איסור חניה בחניונים תת קרקעיים מחוסרי איוורור והקטנת נפח תא המטען. בנוסף, ייתכן והממשלה תחליט לייקר את מחיר הגז אשר כרגע נהנה מהנחה כמכונית ירוקה, ואז הכדאיות הכלכלית לא תיהיה ודאית.

האם רכב המונע בגז הינו בטיחותי? רוב האנשים חושבים שהשימוש בגז אינו בטיחותי כי האסוציאציות שלנו הן לשמור מרחק ולהיזהר ממנו, אך למעשה מדובר בדעות קדומות בלבד. בארץ פועלים לפי התקן האירופאי והשימוש בגז נחשב בטיחותי בדיוק כמו השימוש בבנזין וסולר – ואף יותר בטוח. מיכל הפלדה בו מאוחסן הגז עובר בדיקות קפדניות אשר מדמות מצבי דליפה, תאונה, עלייה בלחץ ובטמפרטורה. כדאי לדעת – נקודת ההתלקחות של גפ"מ הינה 504 מעלות צלסיוס בעוד נקודת ההתלקחות של בנזין היר רק 222 מעלות צלסיוס. בנוסף, אחד החלקית במערכת של רכב המונע בגז הוא שסתום בטיחות שתפקידו לחסום את זרימת הגז כאשר הרכב מכובה או פועל על בנזין. השסתום מורכב מפילטר המסנן את הגז בטרם הוא נכנס לווסת הלחץ ויש להחליף אותו כל 15 אלף ק"מ.

כל מה שצריך לדעת על ביטוח רכב המונע בגז – ישנם שלושה סוגי ביטוחים עבור רכב המונע בגז והם: ביטוח חובה, ביטוח צד ג וביטוח מקיף. הפוליסה מכילה בדיוק את אותם כיסויים הכלולים בפוליסת ביטוח רכב רגילה וניתן לרכוש ביטוח חובה בנפרש או לשלב בינו לבין ביטוח מקיף או ביטוח צד ג. את גובה הפרמיה מחשבים לפי מאפייני הנהג ומאפיניי הרכב (דגם, סוג מנוע, שנת ייצור, מיגונים וכדומה) וככל שהרכב שהסיכון הבטיחותי של הרכב עולה כך הפרמיה שלו מתייקרת. כיוון שרכב המונע בגז נחשב בטיחותי בדיוק כמו רכב בעל מנוע בנזין ואף יותר, הפרמיה עבורו צריכה להיות זהה או זולה יותר.

במידה ונתקלתם בפוליסת ביטוח רכב יקרה במיוחד עבור רכב המונע בגז, אנו ממליצים לערוך השוואה בין מספר חברות ביטוח וסוכנויות בכדי למצוא פוליסה חלופית יותר משתלמת. ניתן לערוך השוואה באמצעות האינטרנט באמצעות איסוף מידע באתרים השונים והתייעצות בפורומים מקצועיים. בנוסף, אתר זה מאפשר לכם לקבל 4 הצעות מחיר עבור ביטוח רכב המונע בגז, בחינם וללא התחייבות. מלאו את הטופס משמאל ונציגי החברות המובילות ייצרו עמכם קשר עם הצעה משתלמת ביותר.

   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
טיפ ביטוח לרכב
חברות הביטוח הישרות מפרסמות כי הן הכי משתלמות, ערוך השוואת מחירי ביטוח רכב לפני בחירת הפוליסה במחירי פוליסת ביטוח לרכב קיימת שונות גבוהה אשר בא לידי ביטוי כתוצאה מדגני רכב שונים ומאפייני הנהג.
ביטוח רכב