אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

ביטוח רכב - תביעה כנגד צד ג

במאמר זה נסביר אלו תנאים וכיסויים כלולים בפוליסת ביטוח צד ג, האם ניתן להוסיף הרחבות במסגרת כתבי שירות, כיצד מחשבים את גובה הפרמיה ומהי תביעה כנגד צד ג?

מהי פוליסת ביטוח צד ג

פוליסת ביטוח צד ג לרכב מכסה נזקים שנגרמו על ידי הרכב המבוטח לצד שלישי ולסביבה. המבוטח יהיה בעל הרכב וכל נהג אשר מורשה מטעמו והוגדר בפוליסה. לרוב רוכשים פוליסת ביטוח צד ג נהגים בעלי רכבים ששווים נמוך ובמקרה כזה אין צורך לבטח את הרכב עצמו בביטוח מקיף. הנהג הנפגע צריך לפנות לסוכן או לחברת הביטוח שלו והוא יאלץ לתבוע בעצמו את החזר כספי הנזק מהנהג הפוגע. במידע ולאותה נהג נפגע יש פוליסת ביטוח דצג לרכב, החברה המבטחת תטפל עבורו בכל הענייניים המשפטיים.

בעבר הוגשה תביעה ובקשה להכרה כייצוגית כנגד חברות ביטוח, מגדל כלל ואיילון. התביעה טוענת כי חברות הביטוח אינן משלמות לצד ג' התובע מהן את נזקיו הישירים על תיקון הרכב, אם לא תיקן את הרכב בפועל. התנהלות זו של חברות ביטוח להימנע מתשלום במקרה זה נוגדת את החוק ואת הוראות המפקח על הביטוח. חברות הביטוח חייבות לשלם לצד ג' את עלות תיקון הרכב והחזרתו למצבו הקודם בין אם הנזק תוקן בפועל ובין אם בחר שלא לתקן אותו.

לפני שרוכשים ביטוח רכב, מומלץ לבדוק מהו המוניטין של חברות הביטוח השונות, האם ניתן למצוא באינטרנט תלונות רבות של מבוטחים קודמים, מה דעתם של אנשי מקצוע בפורומים השונים ועוד. בנוסף, בידקו את תכני הפוליסות כפי שהם מופיעים באתרי החברות וסוכנויות הביטוח השונות - ראו אלו תנאים ואלו כיסויים כלולים בפוליסה וכיצד כל חברה מחשבת את גובה הפרמיה עבור ביטוח צד ג.

ביטוח רכב - תביעה כנגד צד ג
 

טופס הצעה עבור ביטוח צד ג

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
השתתפות עצמית בפוליסת
ביטוח צד ג
דמי השתתפות עצמית הם סכום כסף שנקבע מראש בעת רכישת ביטוח צד ג ואשר אותו עלינו לשלם בעת מימוש הפוליסה.

במקרים מסויימים ניתן לייקר את דמי ההשתתפות העצמית במטרה להוזיל את הפרמיה, אך אופציה זו מתאימה בעיקר לנהגים ותיקים ללא היסטוריה קודמת של תביעות.
ביטוח צד ג