אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

ביטוח צד ג לתקופה קצרה

ישנם מקרים בהם הנהג מעוניין לרכוש ביטוח צד ג לתקופה קצרה, אם בגלל שהוא מתכוון למכור את הרכב בקרוב או שמתכוננת לו נסיעה ארוכה לחו"ל או תרחיש דומה כלשהו. מרבית פוליסות ביטוח צד ג נמכרות לתקופה מלאה של 12 חודשים, ולכן הגיוני שבעל הרכב יעדיף לרכוש פוליסה לתקופה קצובה בתשלום מראש.

ביטוח צד ג מעניק הגנה מפני תביעה על גרימת נזק לרכוש של צד שלישי, אם לא מוסיפים לביטוח שירותי דרך עלותו הינה בטווח המחירים של 800-600 שקלים לשנה. חברות הביטוח אינן אוהבות למוכר פוליסות ביטוח צד ג לתקופה אשר קצרה מ12 חודשים.

מה הפתרון

הפתרון היעל ביותר הינו בשלב הראשון לוותר על נשוא של התקופה הקצרה ולרכוש פוליסה לשנה אשר מתאימה לך, כמובן לאחר עריכת סקר מחירים מקיף מבלי לוותר על איכות הפוליסה.

יש פערים בסוג הכיסוי אשר מעניקה על חברת הביטוח והבולט הוא הסכום המקסימלי לפיצוי. עוד פרמטר שחשוב לתת את הדעת אליו הוא קנס ביטול הפוליסה. אנו עומדים לבטל את הפוליסה תוך כמה חודשים. בתנאי הפוליסה מוגדר קנה בגין ביטול שכזה.

מה גובה הקנס?

בחברות ביטוח ישירות – הקנס מהווה 50% מסכום הפרמיה ששולמה, כלומר לאחר חצי שנה של ביטוח, אין טעם לבטל את הפוליסה מפני שלא יוחזר תשלום. אולי אתם עוד תהיו חייבים למבטח. בחברת ביטוח רגילה בה הפוליסה נרכשת באמצעות סוכן ביטוח הקנס הינו 10%.

חשוב לחשב את עלות הפרמיה ואת דמי הביטול לפני הרכישה. בשלב האחרון, שהוא שלב הביטוח, יש לפנות לחברת ביטוח או סוכן ביטוח בכתב ולבקש את הפסקת הפוליסה ולקבל חזרה את שארית דמי הפרמיה במזומן או באמצעות שיק בדואר. לא קיימת אפשרות לרכישת פוליסה ביטוח רכב זמנית יחד עם זאת ניתן לבטל פוליסה, לשלם דמי ביטוח, ולקבל את מה שנשאר עבור תקופת הביטוח שלא נוצלה בחזרה.

ביטוח צד ג לתקופה קצרה
 

טופס הצעה עבור ביטוח צד ג

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח מקיף
ביטוח צד ג
ביטוח נהג חדש
ביטוח ישיר
 
מידע נוסף
מאמרי ביטוח צד ג
חדשות ביטוח צד ג
ביטוח רכב אינדקס יצרנים
 
גבול אחריות - ביטוח צד ג
בפוליסת צד ג לרכב קיים גבול אחריות המופיע בפוליסה. גבול זה אינו אחיד וההבדלים בין חברות הביטוח מגיעים למאות אלפי שקלים. חשוב לוודא סכום זב בעת בדיקת הפוליסה לביטוח.
ביטוח צד ג