אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

יתרונות וחסרונות בפוליסת ביטוח צד ג

מאמר זה סוקר יתרונות וחסרונות בפוליסת ביטוח צד ג. ביטוח צד ג, המכונה גם ביטוח צד שלישי, מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק לרכב או לרכוש על ידי הנהג המבוטח. מדובר בביטוח משלים לביטוח חובה, המיועד בעיקר לבעלי רכבים ישנים שהסיכון לגניבתם נמוך או שלא משתלם להשקיע בהם פוליסה יקרה כמו ביטוח מקיף.

יתרונות בפוליסת ביטוח צד ג

– כביטוח משלים לביטוח חובה, מדובר בביטוח חשוב מאוד אשר מעניק לנו כיסוי במקרה שגרמנו נזק לרכב אחר ולרכוש הסביבה (לדוגמה אם מתרחשת תאונה והורסים חנות שהייתה בסביבה, רמזורים, עמודי חשמת וכדומה).

הסיבה שמדובר בביטוח כה חשוב היא שהפוליסה מטיבה גם עם הנהג המבוטח וגם עם יתר הנהגים בכביש. דמיינו למשל סיטואציה בה אתם פוגעים ברכב אחר וגורמים לו נזק רב – במידה ואינכם מבוטחים בפוליסת ביטוח צד ג תאלצו לשאת בעול התשלומים לבדכם – אך אם יש ברשתוכם פוליסה זו, חברת הביטוח תישא בהוצאות אלו במקומכם.

חסרונות בפוליסת ביטוח צד ג

– החסרון הגדול ביותר של פוליסת ביטוח צד ג הוא שהביטוח אינו מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק לרכב או לרכוש המבוטח. ביטוח זה מכסה אך ורק נזקים שנגרמו על ידי המבוטח ולא מכסה נזקים שנגרמו לו, וזה כמובן חסרון משמעותי. ביטוח רכב צד ג מתאים במיוחד לבעלי רכבים ישנים אשר קיים סיכון נמוך בלבד לגניבתם. הביטוח מתאים לכל מי שמעוניין בביטוח נוסף לרכב, אך אינו יכול לעמוד בתשלומים עבור ביטוח מקיף.

שימו לב כי ניתן לרכוש הרחבות וכיסויים נוספים לפוליסה במסגרת כתבי שירות, דוגמת: שירותי דרך וגרירה, ביטוח שבר שמשות, טיפול בתביעות צד ג (כאשר המבוטח נפגע ע"י נהג אחר אשר אינו מבוטח בביטוח צד ג ועליו לתבוע ממנו פיצויים – במקרה זה חברת הביטוח תתבע אותו במקומך) וכיסוי לתקופה קצרה, מתאים במיוחד לחיילים בחופשה.

יתרונות וחסרונות בפוליסת ביטוח צד ג
 

טופס הצעה עבור ביטוח צד ג

 

כיצד קובעים את הפרמיה בפוליסת ביטוח צד ג?

הפרמיה בביטוח זה נקבעת בהתאם למאפייני הנהג (מין, גיל והיסטוריה קודמת של תביעות), מאפייני הרכב (דגם, יצרן ושנת ייצור) ומספר הנהגים הנוספים ברכב. חשוב לבדוק יתרונות וחסרונות בפוליסת ביטוח צד ג לפני שמחליטים לרכוש אותה. בדקו האם הכיסויים מתאימים לכם ושאין לכם צורך בביטוח מורחב יותר דוגמת ביטוח מיקף. במידת הצורך הוסיפו או החסירו כיסויים מהפוליסה הניתנים במסגרת כתבי שירות.

השוואת ביטוח רכב - זכרו תמיד לבצע השוואה מקיפה בטרם עבור ביטוח רכב לפני שתחליטו היכן לרכוש את הפוליסה. פועלים כיום מספר חברות ביטוח ישירות וכמה עשרות סוכני ביטוח אשר מציעים פוליסות דומות במחירים משתנים. רק באמצעות עריכת השוואה מקיפה תוכלו לודא שהפוליסה שרכשתם הינה הפוליסה הטובה והרווחית ביותר עבורכם.
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח מקיף
ביטוח צד ג
ביטוח נהג חדש
ביטוח ישיר
 
מידע נוסף
מאמרי ביטוח צד ג
חדשות ביטוח צד ג
ביטוח רכב אינדקס יצרנים
 
גבול אחריות - ביטוח צד ג
בפוליסת צד ג לרכב קיים גבול אחריות המופיע בפוליסה. גבול זה אינו אחיד וההבדלים בין חברות הביטוח מגיעים למאות אלפי שקלים. חשוב לוודא סכום זב בעת בדיקת הפוליסה לביטוח.
ביטוח צד ג