אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

גבול אחריות לביטוח צד ג לרכב

ביטוח צד ג לרכב נועד לספק כיסוי ביטוחי כנגד נזק שגרמנו באמצעות הרכב המובטח לרכושו של צד שלישי, כלומר גרימת נזק לרכב בעת תאונה או בכל רכוש אחר שנפגע כמו גדר שהופלה בעת נסיעה אחורנית. הביטוח הוא שיפצה את בעל הרכוש הנפגע. במידה ולבעל הרכב אין ביטוח צד ג או ביטוח מקיף, הוא יאלץ לשלם את עלות הנזק שגרם מכיסו (עניין שלרוב נגמר בתביעות שונות בבית משפט ואיבוד כסף רב).

האם יש חברת ביטוח שתשלם את כל סכום הפיצוי?

לא קיימת חברת ביטוח שתסכים לשלם את עלות הנזק בשלמותו. חברת הביטוח תשלם עד לסכום גבול האחריות עבור ביטוח צד ג כפי שמצויין בפוליסה. לרוב, סכום גבול אחריות נע בין 350,000 לחצי מיליון ₪.

חשוב לזכור כי היום נוסעות בכבישי הארץ מכוניות יוקרה אשר מחירן עולה על 500,000 ₪ ובמקרה של גרימת נזק ואובדן מלא (טוטאל לוס) לרכב כזה אשר ערכו גבוה מגבול האחריות, יהיה על הפוגע להשלים את ההפרש מכיסו. במקרה כזה יהיה על הפוגע להיעזר בשירות משפטי למקרה של תביעות משפטיות עקב תאונה. גם להוצאות כאן יש גבול אחריות.

כל חברה מבטחת חייבת להגביל את אחריותה בפוליסה. לא ניתן להשאיר את הגדרת הפיצוי לפוליסת ביטוח רכב צד שלישי ללא גבול, מפני שכך לא ניתן לעמוד סטטיסטית את מידת חשיפת חברת הביטוח לסיכון.

גבול האחריות עבור ביטוח צד ג לצד המחיר הינם מרכיב חשוב בבחירת הפוליסה המתאימה. מומלץ לבחון את גבול האחריות בכל פוליסה ולא להתמקד רק בעלות הפרמיה. שימו לב אלו כיסויים החברה המבטחת מעניקה לכם ולא רק כמה היא גובה עבור הפוליסה. חברות הביטוח נוהגות לעדכן את גבול סכום הפיצוי משנה לשנה בהתאם למדדים הכלכליים ובהתאם לשינוי שעובר על שוק הרכב.

גבול אחריות לביטוח צד ג לרכב
 

טופס הצעה עבור ביטוח צד ג

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח מקיף
ביטוח צד ג
ביטוח נהג חדש
ביטוח ישיר
 
מידע נוסף
מאמרי ביטוח צד ג
חדשות ביטוח צד ג
ביטוח רכב אינדקס יצרנים
 
גבול אחריות - ביטוח צד ג
בפוליסת צד ג לרכב קיים גבול אחריות המופיע בפוליסה. גבול זה אינו אחיד וההבדלים בין חברות הביטוח מגיעים למאות אלפי שקלים. חשוב לוודא סכום זב בעת בדיקת הפוליסה לביטוח.
גבול אחריות לביטוח צד ג לרכב