אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

הכרת הפרמטרים המרכיבים את עלות ביטוח חובה

פעמים רבות בעלי רכב אינם שואלים את עצמם כיצד מחשבים את גובה הפרמיה עבור ביטוח חובה. חלקם חושב שמדובר במחיר אחיד כיוון שהם אינם מודים לרפורמה שנערכה בתחום ופתחה אותו לתחרות. במאמר זה נכיר את הפרמטרים המרכיבים את עלות ביטוח חובה. היום קיימים שני פרמטרים אשר מהווים את המרכיב שקובע את עלות פוליסת ביטוח חובה.

1. מאפייני הרכב

מאפייני הרכב מורכבים משנת ייצור, שווי הרכב, דגם, כמות מיגונים, הימצאות כריות אוויר, נפח מנוע ותדירות השימוש ברכב.

2. מאפייני הנהג

מאפייני הנהג כוללים את גיל הנהג, מין, היחסטוריה קודמת של תביעות ותאונות דרכים, ותק רישיון נהיגה (האם מדובר בנהג ותיק, צעיר או חדש) וכדומה.

באמצעות פרמטרים אלה, אשר אושרו על ידי משרד האוצר, מחשבות חברות הביטוח את מידת הסיכון לתאונה ומכן את עלות פוליסת ביטוח חובה. כל מבטחת מתמחרת את הפוליסה באופן שונה, בהתאם להסטוריה הסטטיסטית שלה ןבהתאם למדניותה מכאן כי פוליסות ביטוח חובה לרכב זהות נמכרות בתעריפים שונים. השוואת מחירים בתנאי שור כאלה הינה חובה.

השוואת מחירי ביטוח חובה הינה האמצעי היעל ביותר להבטיח כי אכן תרכשו את הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם בהתאם לפרמטירם המאפיינים אתכם ואת רכבכם. דרך נוספת להוזלת פוליסת ביטוח חובה הינה להתאים את עצמכם לפרמטרים אשר מזכים בהנחה, כמו לנהוג ברכב בעל כריות אוויר, להיות נהגים זהירים ללא הרשעות את תביעות קודמות.

הכרת הפרמטרים המרכיבים את עלות ביטוח חובה
 

טופס הצעה עבור ביטוח חובה

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
 
מידע נוסף - ביטוח חובה
מאמרי ביטוח חובה
חברות ביטוח
מחשבון תעריפי ביטוח חובה
 
ביטוח חובה לרכב
בהתאם לנתוני משרד האוצר נכון לחודש ינואר 2005 תעריפי ביטוח חובה לרכב נעים בין 1,367 ש"ח ל- 2,446 ש"ח. על כן מומלץ לערוך השוואת מחירים!
הכרת הפרמטרים המרכיבים את עלות ביטוח חובה