אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

יתרונות וחסרונות בפוליסת ביטוח חובה

מאמר זה סוקר יתרונות וחסרונות בפוליסת ביטוח חובה לרכב. בשל חשיבותו הגדולה, מדינת ישראל מחייבת את כל הנהגים בארץ לרכוש ביטוח חובה במקביל להוצאת או חידוש רישיון נהיגה. זהו למעשה ביטוח הרכב היחידי שהינו חובה לרכוש, ושלא ניתן לנהוג בלעדיו. פוליסת ביטוח חובה הינה פוליסה אחידה בעלת כיסויים זהים אצל כל חברות הביטוח.

יתרונות בפוליסת ביטוח חובה לרכב

– ביטוח חובה לרכב מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק פיזי לנהג הרכב, נוסעיו, הולכי רגל ונהגים אלרים בכביש. כל מי שנפגע למשל בתאונת דרכים זכאי לכיסוי כל ההוצאות הרפואיות ואף לקבלת פיצוי בגין הפסד ימי עבודה.

חסרונות בפוליסת ביטוח חובה לרכב

– החסרון בפוליסת ביטוח חובה הוא שהביטוח אינו מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק לרכב או לרכוש. ביטוח זה מכסה אך ורק פגיעות פיזיות, ועל מנת לקבל כיסוי במקרה של פגיעה ברכוש יש צורך ברכישת ביטוח נוסף.

כיצד מחשבים את גובה הפרמיה בפוליסת ביטוח חובה?

בעבר נהגנו לשלם מחיר אחיד עבור ביטוח חובה וכל הנהגים נדרשו לשלם מחיר זהה בעבור הפוליסה. אחת הבעיות במהלך זה היא שהנהגים הזהירים סיבסדו את הנהגים הפזיזים ולכן בשנת 2001 העבירו רפורמה, שקבעה כי כל נהג ישלם בהתאם למידת הסיכון האינדבידואלי שלו.

כיום עלות הפרמיה נקבעת בהתאם לשני קריטריונים – מאפייני הרכב (הימצאות כריות אוויר, שימוש ברכב ונפח מנוע) ומאפייני הנהג (גיל, מין, ותק והיסטוריה קודמת של תביעות).ככל שהנהג צעיר יותר ולא מנוסה, כך גם הפרמיה שלו מתייקרת.

יתרונות וחסרונות בפוליסת ביטוח חובה
 

טופס הצעה עבור ביטוח חובה

 
כל חברת ביטוח מתמחרת את הפוליסה לפי שיקולים פנימיים, כך שחלק יכולות לשים דגש על מאפיניי הנהג ואחרות על מאפייני הרכב. בשל ההבדל הזה רצוי מאוד לערוך השוואה מקיפה בין מספר חברות ביטוח וסוכני ביטוח בטרם תחליטו היכן לרכוש ביטוח חובה. אחת האופציות המוצלחות לביצוע השוואת מחירים היא באמצעות האינטרנט, המאפשר לנו גישה נוחה לכל האינפורמציה הרלוונטית לנו. בנוסף, ישנם מספר אתרים דוגמת אתר זה, אשר מאפשרים לכם לקבל 4 הצעות עבור ביטוח חובה לרכב, בחינם וללא התחייבות. מלאו טופס קצר ונציגי החברות המובילות ייצרו עמכם קשר עוד היום.

זכרו כי יש יתרונות וחסרונות בפוליסת ביטוח חובה, ולכן חשוב לבדוק היטב את הפוליסה, החברה המבטחת וגובה הפרמיה בטרם רוכשים את הפוליסה. ניתן לערוך השוואת מחירים באמצעות תיאום פגישות אישיות אצל סוכני ביטוח ואיסוף מידע פרטני, ע"י טילפון למספר חברות ביטוח ישירות והתייעצות עם נציגי שירות ובאמצעות האינטרנט. ישנם אתרים רבים, דוגמת אתר מקיף, אשר מאפשרים לכם למלא טופס קצר ומקשרים בינכם לבין החברות המבטחות. מלאו את טופס ההצעה עבור ביטוח רכב חובה וקבלו הצעות מחיר מחברות וסוכנויות ביטוח מובילות עוד היום.
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
 
מידע נוסף - ביטוח חובה
מאמרי ביטוח חובה
חברות ביטוח
מחשבון תעריפי ביטוח חובה
 
ביטוח חובה
הפוליסה עבור ביטוח חובה לרכב הינה פוליסה אחידה אשר מכילה תנאים וכיסויים זהים אצל כל חברות הביטוח. עם זאת, כל חברה מחשבת באופן שונה את גובה הפרמיה ולכן מומלץ לערוך השוואת מחירים בטרם מחליטים היכן לרכוש את הביטוח.
ביטוח חובה