אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

למה צריך ביטוח רכב חובה

כל בעל רכב העולה על הכביש חייב לדאוג שרכבו מצויד בפוליסת ביטוח רכב חובה, על פי חוק. במאמר שלפניכם נציין מדוע פוליסה זו הכרחית, וכיצד מחושבת גובה הפרמיה על ידי חברות הביטוח.

חוק ביטוח חובה חל על כל רכב מתוך כוונה להקנות הגנה וכיסוי מינימלי לכל מעורב בתאונת דרכים, שנפגע בגופו, לרבות החזר ימי מחלה והתאוששות, הוצאות רפואיות וטיפול. אין בחוק זה אפשרות לדרוש פיצוי בגין נזק שאינו גופני, או שאינו תוצאה של תאונה, ועל כן אינו מהווה כיסוי עבור נזק לרכוש, דהיינו לרכב עצמו.

חישוב פרמיה עבור ביטוח חובה


עד שנת 2001 הייתה עלות הפרמיה בגין ביטוח רכב חובה אחידה לכל נהג או רכב. מחד, לא הייתה כל התחשבות בנהגים וותיקים ללא כל היסטוריה במעורבות בתאונות דרכים, מאידך, נהג צעיר, המועד יותר להתנהגות פרועה או בלתי זהירה, נדרש לשלם את אותה עלות. בעקבות הרפורמה בראשנה עמד המפקח על הביטוח, שונה אופן חישוב הפרמיה בביטוח חובה, כך שפרמטרים קבועים מראש משפיעים על גובה מחירי הפוליסה.
על מנת לעודד נהיגה בטוחה, זכאי נהג ללא עברות תנועה, בעל וותק ברישיון הנהיגה, להנחה משמעותית במחירי הפרמיה בביטוח חובה. חלק מן חברות הביטוח מציעות הוזלה נוספת לנשים, שהן הנהגות הבלעדיות ברכבן, מתוך ההכרה בכך שנשים נוהגות בזהירות רבה יותר מאשר גברים. הוזלות נוספות מותנות בהימנעות מנהיגה בשבתות, מספר הנוהגים ברכב, אופי שימושו של הרכב (רכב עבודה, רכב שטח, רכב הסעות וכדומה), ושיקולים המשפיעים על גובה הסיכוי לתאונה ברכב.
למה צריך ביטוח רכב חובה

יצוין כי היקף הכיסוי בפוליסת ביטוח רכב חובה הנו גורף ומפוקח על ידי המפקח על חברות הביטוח בישראל. יחד עם זאת, חשוב מאוד לערוך השוואת מחירים בין מגוון נציגויות וסוכנויות ביטוח, בכדי לזכות לפרמיה המשתלמת ביותר שניתן לקבל.

 

טופס הצעה עבור ביטוח חובה

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
 
מידע נוסף - ביטוח חובה
מאמרי ביטוח חובה
חברות ביטוח
מחשבון תעריפי ביטוח חובה