אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

כיצד מחשבים את גובה הפרמיה עבור ביטוח חובה

במאמר זה נסביר ממה מורכבת פוליסת ביטוח חובה וכיצד מחשבים את גובה הפרמיה. ביטוח חובה מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק פיזי לנהג המבוטח, נוסעי הרכב, נהגים אחרים בכביש והולכי רגל. כיוון שמדובר בביטוח חושב מאוד, המכסה את כל ההוצאות הרפואיות שלנו במקרה של פגיעה גופנית ואף מעניק פיצוי כספי במקרה של אובדן ימי עבודה, המדינה מחייבת את כולנו לרכוש אותו בהתאם לחוק.

בעבר הונהג מחיר אחיד עבור ביטוח חובה בארץ, וכל הנהגים נאלצו לשלם את אותו המחיר בעבור אותו פוליסה. הבעיה הייתה שכל אותם נהגים ותיקים ללא היסטוריה קודמת של תביעות נאלצו לשלם בדיוק את אותו סכום ששילמו נהגים צעירים ללא ניסיון, ובכך למעשה סיבסדו את אותם נהגים פזיזים.

בשנת 2001 חלה רפורמה בתחום, וכעת מחשבים את גובה הפרמיה עבור ביטוח רכב בהתאם למידת הסיכון הפוטנציאלי של הנהג. חברות הביטוח נעזרות בשני פרמטרים על מנת לקבוע את מידת הסיכון של המבוטח – והם מאפייני הרכב ומאפייני הנהג. מאפייני הרכב מתייחסים לנפח מנוע, מידת השימוש ברכב והימצאות כריות אויר. מאפיינ הנהג כוללים את מינו, גילו והיסטוריה קודמת של תביעות.

בעזרת פרמטרים אלו יכולה חברת הביטוח לקבוע האם נהג מסויים הוא זהיר או פזיז, ובהתאם לכך לחשב את גובה הפרמיה. ככל שנהג נחשב כבעל סיכון גבוה יותר, כך מתייקרת הפרמיה שלו. שימו לב כי כל חברת ביטוח יולה לשים יותר משקל על מאפיינים שונים, כך שייתכן פער במחירים בין החברות השונות.

בכדי שתוכלו לרכוש את הפוליסה הטובה והמשתלמת עבורכם רצוי ואף מומלץ לערוך השוואת מחירים עבור ביטוח חובה. ישנם אתרים רבים דוגמת אתר זה המאפשרים לכם לקבל 4 הצעות מחיר טלפוניות עבור ביטוח חובה, בחינם וללא התחייבות. מלאו טופס קצר ונציגי החברות המורשות ייצרו עמכם קשר עוד היום.

כיצד מחשבים את גובה הפרמיה עבור ביטוח חובה
 

טופס הצעה עבור ביטוח חובה

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
 
מידע נוסף - ביטוח חובה
מאמרי ביטוח חובה
חברות ביטוח
מחשבון תעריפי ביטוח חובה
 
ביטוח חובה לרכב
בהתאם לנתוני משרד האוצר נכון לחודש ינואר 2005 תעריפי ביטוח חובה לרכב נעים בין 1,367 ש"ח ל- 2,446 ש"ח. על כן מומלץ לערוך השוואת מחירים!
הכרת הפרמטרים המרכיבים את עלות ביטוח חובה