אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

מהו ההבדל בין נהג צעיר לנהג חדש

עבור נהג חדש קיימת הגדרה בחוק. נהג שוותק הנהיגה שלו הוא פחות משנתיים ללא התניה לגבי גיל הנפקת רשיון הנהיגה. על פי התקנות נהג חדש מחוייב בנהיגה עם מלווה למשך תקופה של שלושה חודשים שבתקופה זו יוכל להסיע נוסעים ללא הגבלה, לאחר תקופתה זו במשך שנתיים או עד הגיעו לגיל 21 יוכל להסיע עד 2 נוסעים.

לנהג חדש מעל גיל 21 אין הגבלה במספר הנוסעים. מטרתה הגדרתו של נהג חדש הינה להטיל הגבלות על הנהג. הגבלות אלו נולדו בעקבות ריבוי תאונות ביחס לשיעורם של הנהגים הצעירים באוכלוסיה. הגדרות חברות הביטוח

לחברות הביטוח הגדרות משלהן אשר משקפות את הסיכוי לתביעה. על פי רוב נוהגות המבטחות להתייחס לקבוצת הגיל עד 24 באופן שונה ועבורה לקבוע פרמיה מיוחדת. הגדרתה בפוליסה הינה נהג צעיר. מאחר ועלות פוליסת ביטוח רכב לנהג צעיר נקבעת על פי הסיכון זו תהיה יקרה יותר מפוליסת ביטוח רכב רגילה.

הפרדה זו בין סוגי הנהגים על פי הוותק מאפשרת לקבוע מחיר שהינו יחסי על פי הסיכון וכך נהגים וותיקים וזהירים נהנים מפרמיה זולה יותר. בעבר הייתה נהוגה פרמיה אחידה עבור כל הנהגים ואז הנהגים הוותיקים מימנו את הנהגים המועדים לפורענות.

לסיכום, נהג חדש הינו נהג שמוגדר בחוק כבעל רשיון רכב פחות מ- 24 חודשים ונהג צעיר מוגדר לצורך לפוליסת ביטוח רכב כמי שטרם מלאו לו 24 שנים. באמצעות סוכן ביטוח ניתן להערוך השוואת מחירים ולמצוא את הפוליסה המתאימה, המבטחות מציעות מסלולים מגוונים אשר מוזילים את עלות הפוליסה.

מהו ההבדל בין נהג צעיר לנהג חדש
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
בחירת פוליסת ביטוח רכב
כאשר אתם עומדים לפני בחירת פוליסת לביטוח רכב לצד השוואת המחיר חשוב לערוך השוואת בהיקף הכיסוי ובשירותים הנלווים.
ביטוח רכב