אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

למה רכישת ביטוח רכב מתישה ומבלבלת

חבר התקשר אלי אתמול בערב ואמר בכעס "למה רכישת ביטוח רכב כל כך מתישה ומבלבלת"? לא הבנתי ושאלתי אותו לפשר דבריו. החבר סיפר לי שפוליסת ביטוח המקיף שלו עומדת להסתיים והוא צריך לבחור פוליסה חדשה. חברת הביטוח הנוכחית שלחה לו פוליסה חדשה בדואר המכילה ביטוח מקיף וביטוח חובה וכמובן הודיעה באותו מכתב שהיא עומדת לגבות בכרטיס אשראי את התשלום עבור הפוליסה, זו חוצפה בפני עצמה הוא אמר, אבל זה לא מה שמתיש אותי.

לשם איתור פוליסת ביטוח רכב פניתי לאינטרנט, כל דבר טוב מתחיל שם, הקשתי בגוגול את מה שאני מחפש השוואת מחיר לביטוח רכב ונכנסתי לאחר מאתרי האינטרנט אשר מציע לגולשים השוואת מחירים. שלחתי טופס בקשה להצעת מחיר הכולל את פרטי ופרטי הרכב. לא עבורו 5 דקות וקבלתי את הטלפון הראשון.

מהצד השני של הקו היה גבר החמד ורהוט וטעם אחת החברות הישירות אשר הציע לי לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה ומשתלמת הנציג פירט את המחיר והבטיח לשלוח הצעת מחיר בטלפון, ההצעה אכן הגיע כמובטח לאחר יומיים. בשביל לקצר את התאור תוך 20 דקות קבלתי הצעות משתי חברות ביטוח ושני סוכני ביטוח ההצעות היו שונות בתכולה שלהן ובפרמיה. בנוסף אחד מהסוכנים סירב להעביר לי הצעת מחיר בכתב באמצעות הפקס, עבודה מחשידה. האם סוכן הביטוח באמת יעמוד מאחורי הצעת המחיר שקבלתי מנציגו או שמה ברגע האחרון תנאי העסקה יישונו.

עכשיו הגיע הזמן לבחור פוליסת ביטוח רכב, כאן מאוד התקשתי ומכאן נובע התסכול בתהליך. מאחר ולא רק המחיר מעניין אותי אלא גם תכולת הפוליסה ואיכות השירות היכולת שלי במקרה זה הינה לבצע השוואה עבור המחיר בלבד. אין לי את הכלים לבצע השוואה בין הפוליסות.

בחירת ביטוח רכב
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 
חלק מהפוליסות כוללות שירותי גרירה VIP. אני לא יודע מה זה וכיצד ניתן לבצע השוואה על כך,בנוסף אחת מחברות הביטוח הישירות אף הציעו לי לקבל החזר כספי בזיכוי של דלק. כל יום שעבר קבלתי טלפונים מנציגי השירות אשר האיצו בי לבחור את הפוליסה המשתלמת שלהם. בשביל לרבע את המעגל בניתי טבלה בה רשמתי מהי הפוליסה הבסיסית ואלו תוספות מציעות לי חברות הביטוח. פניתי שוב לנציגי חברות הביטוח הישירות ולסוכני הביטוח ובקשתי הצעת מחיר לפוליסה הבסיסית בלבד אשר אינה כוללת שירותי דרך או תוספות מכל סוג שהוא. בנוסף ביררתי את כל התנאים עבור פוליסת ביטוח רכב מקיף בסיסית כמו גובה השתתפות עצמית במוסך הסדר ובמוסך רגיל. בנוסף בקשתי להפריד את ההצעה לקבל תמחור עבור כל אחת מהתוספות כמו גרירה, שמשות, שירותי VIP והחזר דמי קינון , החזר כספי לקניה רכב חדש.

לאחר שהייתה בידי הטבלה נוכחתי לדעת כי הפערים בין המבטחים בפוליסת ביטוח מקיף בסיסית הינם נמוכים מאוד וכי הפער נובע בעיקר מהתוספות. כאן עלתה בעיה חדשה נציגי חברות ביטוח רכב, שמקבלים בונוס לפי מכירה, מאוד אוהבים למכור פוליסות מלאות, עם כל התוספות, ולא פוליסות בסיסיות. כולם ניסוי לשווק לי פוליסת ביטוח רכב מלאה ועשו על מאמץ לשכנע אותי. חשבתי שזה הסוף, אבל אז הבנתי שאם אני ארכוש ביטוח מקיף וביטוח חובה ביחד באמצעות או הסוכן או החברה אני זכאי להנחה צולבת בשפה מקצועית. הנחה זו טרפה את הקלפים מפני שזו הנחה משמעותית והפכה את שתיים מההצעות עבור ביטוח רכב לזולות באופן משמעותי מהאחרות. נשארתי עם שתי הצעות די דומות בעלות פער מחיר לא משמעותי של עשרות שקלים בלבד. כאן כבר הייתי מותש מהמסע לאיתור פוליסת ביטוח רכב עבור המזדה שלי. אני מכיר את כל הפוליסות את כל חברות הביטוח אני יודע להבדיל בין חברה ישירה לחברה שפועלת באמצעות סוכני ביטוח.

אז איך בחרתי? לפי הנציג בחרתי בחברת הביטוח אשר היה לה את הנציג הנחמד ביותר, זו לא הייתה הפוליסה הזולה ביותר או הטובה ביותר, כבר הסברתי שאני לא מומחה ביטוח בעל שם עולמי ואין לי את היכולת לבצע השוואה אמיתית בין פוליסות ביטוח רכב מתחרות. אני מקווה שאם חלילה אני אזדקק לשרות מחברת הביטוח אז לפחות שנציג השירות היה נחמד ויעשה את המרב לעזור ולהקל עלי את תהליך התביעה.
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
בחירת פוליסת ביטוח רכב
כאשר אתם עומדים לפני בחירת פוליסת לביטוח רכב לצד השוואת המחיר חשוב לערוך השוואת בהיקף הכיסוי ובשירותים הנלווים.
ביטוח רכב