אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

נטילת רכב ללא רשות על ידי בן משפחה מהווה גניבה

במאמר זה נעלה את השאלה מה קורה כאשר רכב המשפחה נגנב על יד בן משפחה אשר אין בידו רישיון נהיגה? במקרה שנידון לאחרונה בבית המשפט. נטל בן את הרכב של אביו אשר מבוטח בפוליסת ביטוח רכב מקיף. הרכב עבר תאונה כאשר היה נהוג על ידי בנו של בעל הרכב.

חברת הביטוח סירבה לשלם עבור התיקון בטוענה שהרכב לא נגנב כמשמעותו בחוק העונשין. ונטילת רכב על ידי הבן אינה גנבה מפני שהבן התכוון להחזיר את הרכב. בית המשפט החליט כי פוליסת ביטוח מקיף במקרה זה תקפה ועיניין זה הינו כעיניין גנבה רגילה וחייב את חברת הביטוח לפצות את בעל הפוליסה.

המסקנה שמפסק דין זה הינה כי פוליסת ביטוח מקיף לרכב תקפה גם כאשר הרכב אשר נהוג על ידי גנב מבצע תאונה למרות שהגנב הינו בן משפחה. גנבה במובנה החוקי והביטוחי יכולה להתבצע גם על ידי בן משפחה.

על מנת שתוכלו למנוע את גניבת הרכב מאדם הקרוב עליכם, השתדלו לשמור את מפתחות הרכב בהישג יד ואל תשאירו אותם במקום אשר זמין לכול ולכן יכולים להילקח משם ללא רשות. בכל מקרה זכרו כי פוליסת ביטוח מקיף לרכב תקפה גם במקרה של גנבה מבן משפחה.

פעולה נוספת המומלצת במקרה שנרצה לחסוך בביטוח המקיף הוא הסרת שירותי VIP כמו פיצוי עבור מונית ממקום תאונה או שירות של החלפת תקרים. ישנם מקרים בהם עלות הזמנת מונית תהיה זולה בהרבה ממחיר השירות עליו אנו משלמים בביטוח. כמו כן, לרוב עדיף להשקיע שעת למידה בהחלפת תקר מאשר לשלם את מחיר התוספת.

נטילת רכב ללא רשות על ידי בן משפחה מהווה גניבה
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 
ממש כמו בשוק גם בשוק הביטוחים בכלל ובשוק הביטוחים המקיפים בפרט חשוב להתמקח. מחיר ביטוח מקיף לרכב יכול להשתנות ולרדת אם סוכן הביטוח יקטין את העמלה אותה הוא מקבל מחברת הביטוח בעבור כל המבוטח יקבל הנחה במחיר. התחרות היום בין חברות הביטוח היא גדולה והחברות יעשו הכל כדי לשמר לקוחות ולצרף לקוחות חדשים. אנו כלקוחות צריכים להשתמש ביתרון זה.

רכישת ביטוח מקיף וביטוח חובה ביחד. בגלל התחרות הגדולה בין חברות הביטוח ובגלל הרצון למשוך לקוחות, לעיתים, רכישת ביטוח מקיף אצל אותה החברה באמצעות אותו הסוכן בו אנו רוכשים ביטוח החובה, מקנה לנו הנחה עבור פוליסת הביטוח המקיף.

השוואת מחירים באמצעות האינטרנט. האינטרנט הינו כלי נהדר לביצוע השוואת מחירים ולאחרונה קמו אתרי אינטרנט אשר מאפשרים למחפשים ביטוח רכב מקיף לקבל מספר הצעות מסוכני ביטוח שונים ומחברות ביטוח ישירות. באמצעות מילוי שאלון קצר אודות הנהג והרכב באתר האינטרנט יצרו תוך דקות קשר טלפוני נציגי חברות הביטוח עם הצעה מותאמת עבור ביטוח רכב מקיף.

להיות נהג זהיר זה מאוד מישתלם קודם כול אתה שומר עליך ועל הסובבים אותך ובנוסף חברת הביטוח מתגמלת נהגים זהירים באמצעות הנחה בעלות פוליסת ביטוח רכב. נהגים זהירים הינם בעלי סיכון נמוך יותר בגרימת נזק לרכב ולכן חברת הביטוח יכולה להעניק להם הנחה. במידה וקיים נזק קטן לרכב כתוצאה מתאונה קלה שאתם גרמת או אחר לפעמים מומלץ לתקן את הנזק לבד ולא לפנות לחברת הביטוח על מנת שתוכלו בשנת החידוש הבאה לקבל את אותה הנחה על העדר תביעות.

לסיכום חשוב לבדוק היטב את ההבדלים בין מחירי פוליסת ביטוח רכב בסיסית בחברות הביטוח השונות, ללא התוספות וההרחבות שאנו רוצים להוסיף, להתמקח על המחיר ולתת לסוכן הביטוח שלנו לספוג עוד קצת מהמחיר של הביטוח על חשבון רווחיו. שוק הביטוחים הוא תחרותי ונזיל עד מאוד, עובדה המאפשרת לנו לחסוך כסף ובקלות יתרה. היום חברות ביטוח הישירות מאפשרות רכישת ביטוח באמצעות אתר האינטרנט שלהן, רכישה כזו מזכה בהנחה. על מנת לעשות השוואה מקיף בדקו גם את הצעה זו
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
בחירת פוליסת ביטוח רכב
כאשר אתם עומדים לפני בחירת פוליסת לביטוח רכב לצד השוואת המחיר חשוב לערוך השוואת בהיקף הכיסוי ובשירותים הנלווים.
ביטוח רכב