אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

תביעה יצוגית כנגד כלל ביטוח

על פי טענת התובעים כלל חברה לביטוח גבתה סכומי כסף שלא כדין ממבוטחים בביטוח רכב אשר הפעילו את פוליסת ביטוח הרכב, בהתאם להחלטת בית המשפט לתביעה היצוגית יוכלו להצטרף כל בעלי ביטוח מקיף לרכב בשבע השנים לפני אפריל 2004.

בית-המשפט המחוזי בתל-אביב, אישר הגשת תביעה יצוגית כנגד חברת כלל ביטוח, בשל גביית דמי כינון שלא כדין ובסכומים לא סבירים. התביעה הוגשה על-ידי ענר פרמינגר באמצעות עו"ד שלומית ארליך את חברת הביטוח כלל יצג בתביעה עו"ד יגאל ארנון.

מה הם דמי כינון?

השלמת פרמיה, כאשר רכב נפגע ערכו יורד. דמי כינון הינו הסכום שבו מחייבת חברת הביטוח את המבוטחים בביטוח לאחר שהם מקבלים פיצוי מהחברה בשל הנזק שנגרם לרכבם, וזאת על מנת את להשיב את סכום הביטוח לקדמותו. לא מדובר בהשתתפות עצמית.

ההגיון בתשלום דמי כינון הינו שלאחר שחברת הביטוח פיצתה את המבוטח בביטוח רכב, יורד ערך רכב המבוטח בסכום הפיצוי ששולם למבוטח ועל מנת להחזיר את ערך הביטוח עבור הרכב לקדמותו כמו שהיה לפני התאונה, על המבוטח בפוליסת ביטוח רכב להשלים פרמיה לחברת הביטוח.

לתביעה היצוגית יוכלו להצטרף מבוטחים שהיו בעלי פוליסת ביטוח מקיף לרכב של כלל ביטוח בשבע השנים שלפני 4 באפריל ‭,2004‬ זהו המועד שבו המפקח על הביטוח נתן אישור לכלל ביטוח לגבות את דמי הכינון.

לטענת עורכי הדין עד מועד זה לא נתן המפקח על הביטוח היתר לגבות דמי השבת ערך (כינון) לחברות הביטוח, ומכאן חברת הביטוח כלל פעלה בניגוד לתקנות. כלל השיבה לטענה כי הגבייה נעשתה בהיתר ומסתמכת על העובדה שהמפקח לא התריע בפניה על כך.

השופטת דרורה פלפל קבעה כי נתמלאו התנאים להכיר בתביעה כתביעה ייצוגית, שכן היא חלה על מבוטחים רבים שרכשו פוליסת ביטוח רכב מקיפה.

ביטוח רכב
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
בחירת פוליסת ביטוח רכב
כאשר אתם עומדים לפני בחירת פוליסת לביטוח רכב לצד השוואת המחיר חשוב לערוך השוואת בהיקף הכיסוי ובשירותים הנלווים.
ביטוח רכב