אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

כיצד נקבעת הפרמיה עבור ביטוח רכב חדש

במאמר זה נסביר כיצד נקבעת הפרמיה עבור ביטוח רכב חדש, מה מכילה הפוליסה וכיצד ניתן להוזיל את הפרמיה. קיימות היום מספר פוליסות ביטוח רכב חדש המעניקות מבחר כיסויים שונים, החל בכיסוי נזקים הגורמים לפגיעה גופנית, דרך כיסוי נזקים שנגרמו לרכוש ע"י הנהג וכלה בכיסוי נזקים שנגרמים לרכב ולרכוש הנהג המבוטח.

בעת רכישת רכב עלינו לרכוש ביטוח רכב חדש מסוג ביטוח חובה. פוליסת ביטוח חובה מעניקה כיסוי במקרה שנגרם נזק גופני לנהג, נוסעיו, הולכי רגל ונהגים אחרים, ובשל חשיבותו הגדולה המדינה מחייבת את כל נהגי ישראל לרכוש ביטוח זה. למעשה, לא ניתן להוציא או לחדש רישיון נהיגה ללא תעודת ביטוח חובה בתוקף.

קיימים שני ביטוחים משלימים עבור ביטוח חובה, והם: ביטוח צד ג וביטוח מקיף. ביטוח צד ג לרכב חדש מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק לרכב או לרכוש על ידי הנהג המבוטח. במקרה שהמבטוח גרם לנזק מסוג זה, חברת הביטוח שלו תממן את עלות הנזק ותעניק פיצוי כספי לנהג הנפגע, עד גובה גבול האחריות.

ביטוח מקיף מעניק כיסוי נרחב יותר, הכולל את כל הכיסויים הניתנים במסגרת ביטוח צד ג, לצד כיסוי פגיעה ונזק שנגרמו לרכב או לרכוש הנהג המבוטח, בעקבות תאונה, שיטפון, שריפה, גניבה, ונדליזם וכדומה.

כיצד נקבעת הפרמיה עבור ביטוח רכב חדש?

גובה הפרמיה עבור ביטוח רכב חדש תלוי כמובן בסוג הפוליסה. הפרמיה עבור ביטוח חובה נקבעת בהתאם לנפח המנוע, הימצאות כריות אוויר ומאפייני הנהג, בעוד הפרמיה עבור ביטוח צד ג וביטוח מקיף נקבעת בהתאם לדגם, שנת ייצור ויצרן הרכב, בנוסף למאפייני הנהג (גיל, מין והיסטוריה קודמת של תאונות דרכים).

כיצד נקבעת הפרמיה עבור ביטוח רכב חדש
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 
כמו כן, עלות הפרמיה מורכבת גם מדמי השתתפות עצמית הנקבעים בעת רכישת הפוליסה. דמי השתתפות עצמית הם סכום כסף מסויים אותו צריך לשלם המבוטח במקרה של מימוש הפ]וליסה, ללא קשר לסוג הנזק. במקרים מסויימים ניתן להוזיל את עלות הפרמיה ע"י ייקור דמי ההשתתפות העצמית. שימו לב כי אופציה זו מומלת בעיקר לנהגים ותיקים ללא היסטוריה קודמת של תביעות.

דרך נוספת להוזיל את עלות הפרימיה היא באמצעות פניה למוסכי הסדר. מוסכי הסדר עובדים ביחד עם חברת הביטוח, ובמקרה שנגרם נזק לרכב החברה המבטחת תמליץ למבוטח לפנות לאחד ממוסכים אלו. בתמורה לפנייה למוסכי הסדר, יקבל המבוטח הנחה בוגבה דמי ההשתתפות העצמית. כמו כן, ניתן להוזיל את עלות הפרמיה באמצעות ויתור על כיסויים מיותרים וכתבי שירות. כתבי שירות הם תוספות והרחבות לפוליסת ביטוח רכב חדש, ובהחלט רצוי לבדוק היטב האם יש צורך בכיסוי מסויים או שניתן לותר עליו ובכך לחסוך בעלות הכוללת.

ביטוח רכב השוואת מחירים - השוואה מקיפה בטרם תחליטו היכן לרכוש פוליסת ביטוח רכב חדש מומלצת. זכרו לבדוק לא רק את התעריפים השונים אלא גם את הכיסויים והתנאים הכלולים בפוליסה. לעיתים חברות הביטוח יוזילו את עלות הפרמיה על חשבון ייקור דמי ההשתתפות העצמית, ולכן חשוב לא להתרשם לפוליסות זולות במיוחד ותמיד לבצע בדיקה מקיפה.
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
טיפ ביטוח לרכב
פרמיה עבור ביטוח רכב נקבעת בהתאם לסוג הרכב והעבר הביטוחי של הנהג על פי העיקרון בו מבוטח בעל סיכוי נמוך לתאונה ישלם פחות.
ביטוח רכב