אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

סוגי הרכב הזולים והיקרים ביותר לביטוח

הפרמיה הבסיסית של כל מוצרי הביטוח המשווקים בתחום ביטוחי הרכב, מחושבת על פי נוסחה אחידה של אחוז משווי הרכב (בהתאם למחירי מחירון), ולכן, ככל שהרכב יקר יותר, כך דמי הפרמיה להם תדרשו יהיו גבוהים יותר. יחד עם זאת, חברות הביטוח השונות, נוהגות להתייחס לפרמטרים נוספים במסגרת הליך קביעת דמי הפרמיה עבור ביטוחי המקיף, כאשר בין יתר הפרמטרים המרכזיים המשפיעים באופן ישיר ועקיף על מחיר הביטוח נכללים:
• פופולאריות סוג הרכב בקרב גנבי רכבים - ככל שסוג הרכב שבבעלותכם נחשב ל-"מבוקש" יותר בקרב גנבי רכבים, כך דמי הפרמיה להם תדרשו יהיו גבוהים ויקרים יותר.
• תביעות ביטוח במהלך שלוש השנים האחרונות - כל תביעת ביטוח (בתחום ביטוחי הרכב כמובן) אותה אתם הגשתם לחברת הביטוח במהלך שלוש השנים האחרונות, עלולה להוביל למצב בו תדרשו לתעריפי ביטוח גבוהים יותר. היעדר תביעות יכול להוזיל את עלויות הביטוח במאות ואף אלפי שקלים בהתאם לסוג הרכב ושוויו.
• גיל הנהג - נהגים צעירים ו/או נהגים חדשים נדרשים לתעריפי ביטוח מקיף גבוהים יותר.

• סוגי מערכות הבטיחות המותקנות בכלי הרכב – הימצאותן של מערכות בטיחות מתקדמות בכלי הרכב, יכולה לסייע לכם להוזיל את דמי הפרמיה בכ-10 עד 15 אחוזים.

בכל הנוגע למחירי ביטוח חובה לרכב נציין שתעריפי הביטוח נקבעים בהתאם לשלושה פרמטרים עיקרים הקשורים לסוג הרכב, נפח המנוע ומספר כריות האוויר המותקנות בכלי הרכב, וזאת לצד מאפיינים אישיים בנוגע לזהות הנהג העיקרי (בעל הפוליסה), לרבות, גיל, וותק תעבורתי, עבר תעבורתי וכדומה.

כיצד תוכלו להוזיל באופן משמעותי את מחירי הפוליסה?

כיום, עומדות בפני כל אחד ואחת מביניכם, מגוון רחב של אפשרויות להוזלת תעריפי הפוליסה בתחום ביטוחי הרכב, כאשר בין יתר האפשרויות השונות תוכלו למצוא:
השוואת מחירי ביטוח - סקר שוק הוא ללא ספק הדבר הבסיסי והמומלץ ביותר לצורך הוזלת תעריפי הביטוח. כיום, באמצעות מערכות השוואה אינטרנטיות, תוכלו בלחיצת כפתור לבצע השוואה מקצועית וממוקדת בין מספר הצעות מחיר שונות למטרות ביטוח רכבכם בכל אחד ממוצרי הביטוח השונים המוצעים לכם, החל מביטוח חובה, דרך ביטוח צד ג ' ועד לביטוח מקיף הכולל בתוכו את כל הכיסויים הביטוחיים הנחוצים לכם. הליך ההשוואתי בתחום ביטוחי הרכב, יאפשר גם לכם לבחון את תנאי הפוליסה המוצעים לכם ולבחור את החלופה הביטוחית המשתלמת והנחוצה ביותר עבורכם.
רכישה מקוונת - כיום, יותר ויותר חברות ביטוח מאפשרות לכם ליהנות מהנחה מיידית בעת רכישת ביטוח באופן מקוון. ברוב המקרים, חברות ביטוח המאפשרות רכישה מקוונת של מוצרי הביטוח השונים בתחום ביטוח הרכב, מאפשרות לכם ליהנות גם מ-אזור דיגיטלי בו תוכלו לבצע מגוון רחב של פעולות לאורך כל תקופת הפוליסה, החל מפתיחת תביעה, דרך מעקב אחר תביעות ביטוח ועד לצ'ט עם נציג החברה.
אבזור הרכב במערכות מיגון והתראה מתקדמות - כפי שציינו לעיל, הימצאותן של מערכות בטיחות מתקדמות בכלי הרכב, מקנות הנחה מיידית בעלויות הביטוח המקיף, ולכן, אנו ממליצים לכל אחד ואחת מביניכם לאבזר את רכבו במערכות מיגון והתראה מתקדמות שגם חוסכות בעלויות הביטוח וגם מסייעות לכם להקפיד על נהיגה בטיחותית יותר.
הגדלת ההשתתפות העצמית - חברות ביטוח רבות מאפשרות לכם להוזיל את תעריפי הביטוח המקיף בתמורה להגדלת דמי ההשתתפות העצמית להם תדרשו במקרים של תאונה ו/או נזק כזה או אחר לכלי הרכב. יחד עם זאת, ההחלטה בנוגע להוזלה בתמורה להגדלת דמי ההשתתפות העצמית, חייבת להיעשות בהתאם למאפייני הנהיגה שלכם ובהתאם לעלויות הטיפול במוסך הסדר לעומת במוסך פרטי.
החזקת רכב שני - במידה ואתם מחזיקים ביותר מכלי רכב אחד, חשוב ומומלץ לבדוק את עלויות הביטוח לשני ו/או יותר מהרכבים שבבעלותכם, כאשר מבחינת חברת הביטוח, הסיכון נחלק בין מספר הרכבים והדבר עלול להוזיל באופן משמעותי את עלויות הביטוח עבור אחד מכלי הרכב שבבעלותכם.
סוגי הכיסויים שבאמת נחוצים לכם - ביטוחי המקיף לרכב, משלבים בתוכם מגוון רחב של הרחבות ביטוחיות בגינן נגבה מחיר משתנה בהתאם לסוג הרכב ושוויו, ולכן, אנו ממליצים לכם לבחון את נחיצותם של כל אחד מהכיסויים השונים המוצעים לכם על ידי חברת הביטוח. בחלק מהמקרים, תוכלו לוותר על הכיסויים שפחות רלוונטיים לרכבכם ובכך להוזיל את הפרמיה בסכומי כסף לא מבוטלים.
ביטוח רכב במרכז

 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
טיפ ביטוח לרכב ישיר
טיפ ביטוח לרכב ישיר חברות הביטוח הישרות מפרסמות כי הן הכי משתלמות, ערוך השוואת מחירי ביטוח רכב לפני בחירת הפוליסה במחירי פוליסת ביטוח לרכב קיימת שונות גבוהה אשר בא לידי ביטוי כתוצאה מדגני רכב שונים ומאפייני הנהג.
ביטוח רכב