אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
.
 

ביטוח רכב לשומרי שבת

נהגים שומרי שבת נוהגים לרכוש פוליסת ביטוח רכב המכסה אותם עבור נהיגה בעת ימי חול בלבד. עבור בשבתות וחגים בהם הם נמנעים משימוש הם אינם רוכשים ביטוח. מכאן עולה שאלת מועדי כניסת ויציאת השבת?

כיצד נקבע מתי פוליסת ביטוח לרכב מפסיקה להיות בתוקף בערב שישי ומתי נכנסת שוב לתוקף במוצאי שבת, הרי שעות כניסת ויציאת השבת אינם קבועים. שאלה זו לגבי המועד המדוייק של יציאת החג עלתה לדיון בבית-משפט השלום בתל-אביב בעת תביעה כנגד חברת הביטוח אליהו.

תאונת דרכים התרחשה במוצאי חג השבועות, ולגבי שעת התאונה התגלו חילוקי דעות, בין חברת הביטוח איילון של הרכב הנפגע לבין חברת הביטוח אליהו של הרכב הפוגע.

אליהו חברה לביטוח טענה כי למבוטח יהיה ביטוח מסוג "שומר שבת" וכי בהתאם לתנאי הפוליסה, הפוליסה אינה תקפה בעת נהיגה בשבתות ובמועדי ישראל, בהם אסורה הנסיעה על-פי ההלכה ממועד כניסתם ועד למועד יציאתם כפי שמתפרסמים על-ידי הרבנות ומפורסמים בעיתונות. אליהו טענה כי התאונה אירעה דקות אחדות לפני יציאת החג, לכן פוליסת ביטוח הרכב במקרה התאונה אינה בתוקף.

מנגד טען הנהג כי יצא לדרכו רק לאחר שראה שלושה כוכבים (מה שמעיד לטענתו על-פי ההלכה שהחג כבר יצא), לטענתו, זמני יציאת וכניסת השבת המופיעים בעיתונים אינם מתפרסמים על ידי הרבנות. לחיזוק טענתו הביא מכתב המאשר את דבריו לגבי מועדי יציאת השבת מהרב הראשון לציון.

בפסק הדין נקבע כי אין אכן שהרבנות אינה מפרסמת את מועדי כניסת ויציאת החג. ובהתאם כי יש לקבוע את מועד יציאת השבת בעת הופעת שלושה כוכבים על פי ההלכה.

ביטוח רכב
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
בחירת פוליסת ביטוח רכב
כאשר אתם עומדים לפני בחירת פוליסת לביטוח רכב לצד השוואת המחיר חשוב לערוך השוואת בהיקף הכיסוי ובשירותים הנלווים.
ביטוח רכב