אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

מוסכי הסדר בפוליסת ביטוח מקיף

במאמר זה נסביר מהם מוסכי הסדר בפוליסת ביטוח מקיף, מה מטרתם ולמי הם מיועדים. ביטוח מקיף הוא אחד משלושת סוגי הביטוחים הקיימים עבור ביטוח רכב, והוא מעניק את הכיסוי הנרחב ביותר במקרה שנגרם נזק לרכוש או לרכב.

כיוון שמדובר בפוליסה יקרה במיוחד, ביטוח מקיף מתאים בעיקר לאנשים אשר אינם יכולים לעמוד בהפסד הכספי שנגרם כתוצאה מפגיעה ברכב (תאונה, גניבה וכדומה). לרוב, ביטוח מקיף נרכש עבור רכבים חדשים ויקרים, בעוד שבעלי הרכבים הישנים מסתפקים בביטוח צד ג.

הפרמיה עבור ביטוח מקיף נקבעת בהתאם למספר קריטריונים, ביניהם שווי הרכב, דגם ויצרן, היסטוריה קודמת של תביעות, גיל ומין הנהג. לעיתם הפרמיה מתייקרת בעקבות הוספת תוספות לפוליסה. להרחבה בנושא זה ראו מאמר כתבי שירות בפוליסת ביטוח רכב.

אחת הדרכים המשמשות להוזלת הפרמיה היא פניה למוסכי הסדר. מוסכי הסדר הם קבוצה של מוסכים אשר הגיעו להסדר עם חברות הביטוח. במסגרת ההסדר חברות הביטוח מפנות את מבוטחיהם לאותם מוסכים במקרה שנגרם נזק לרכב, ובתמורה המוסכים מעניקים הנחה לחברות הביטוח ומפחיתים את עלות התיקון.

כיוון שחברות הביטוח מעוניינת לקבל הנחה, הן מעודדות את המבוטחים לבחור במוסכי הסדר ע"י הוזלת דמי ההשתתפות העצמית. באופן זה כולם מרווחים – המוסכים, חברות הביטוח והמבוטחים.

לסיכום, במקרה שהמבוטח מבקש לממש את הפוליסה בעקבות נזק שנגרם לרכב, חברת הביטוח תפנה אותו לאחד ממוסכי ההסדר, ובמידה והמבוטח יחליט לתקן שם את רכבו הוא יזכה להנחה בדמי ההשתתפות העצמית.

השוואת בפוליסת ביטוח מקיף
 

טופס הצעה עבור ביטוח מקיף

 
מיותר לציין שרצוי לערוך השוואת מחירים בין מספר מוסכים בטרם תחליטו אם לפנות למוסך הסדר. חשוב תמיד לערוך השוואה מקיפה בין חברות הביטוח השונות, ולבדוק לא רק את ההבדל בתעריפים, אלא גם את ההבדל בין הכיסויים והתנאים השונים בפוליסות. לידיעתכם, אתר מקיף מאפשר לכם לקבל 4 הצעות עבור ביטוח מקיף לרכב בחינם וללא התחייבות. כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס קצר ונציגי החברות המובילות ייצרו עמכם קשר עוד היום.
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח מקיף
ביטוח צד ג
 
מידע נוסף
מאמרי ביטוח מקיף
חברות ביטוח
 
טיפ ביטוח מקיף
ביטוח מקיף לרכב מעניק כיסוי במקרה של גניבה, שריפה, ונדליזים, שיטפון, רעידת אדמה, תאונת דרכים ועוד. בשל הכיסוי הנרחב, הפרמיה עבור ביטוח מקיף תמיד תיהיה גבוהה מהפרמיה של ביטוח צד ג.
ביטוח מקיף