אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

מהו גבול האחריות בפוליסת ביטוח צד ג

במאמר זה נסביר אלו כיסויים כלולים בפוליסת ביטוח צד ג, מהו גבול האחריות וכיצד קובעים אותו. ביטוח צד ג הינו ביטוח משלים עבור ביטוח חובה. בעוד ביטוח חובה מעניק כיסוי רק במקרה שנגרם נזק פיזי לנהג, ביטוח צד ג מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק לרכב או לרכוש של נהג אחר ע"י המבוטח. שימו לב - הביטוח אינו מכסה נזקים שנגרמו לרכב או לרכוש הנהג המבוטח ובכדי לכלול כיסוי זה יש לרכוש ביטוח מקיף לרכב.

לפוליסת ביטוח צד ג חשיבות גדולה – תארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה – אתם מנסים לצאת או להכנס לחניה צרה ובטעות שורטים את הרכב שלידו ניסיתם להחנות. ובמקרה הרכב הזה הוא יגואר, מרסדס או כל רכב יוקרה אחר. אם יש לכם ביטוח צד ג אתם מכוסים כיוון שחברת הביטוח שלכם תפצע את נהג הרכב הנפגע בעבור הנזק שאתם גרמתם.

אם באותה סיטואציה אין לכם ביטוח צד ג, אתם נמצאים בבעיה כיון שתאלצו לפצות את הנהג הנפגע מכיסכם הפרטי. כמובן שיכולה להתרחש גם סיטואציה הפוכה, כאשר אתם נפגעים ע"י רכב אחר ולאותו נהג אין ביטוח צד ג – כי אז תאלצו אתם לרדוף אחרי אותו נהג ואף לתבוע אותו בכדי שישלם לכם עבור הנזק. בכדי להמנע ממצבים אלו רצוי מאוד שלכל נהג יהיה ביטוח צד ג או ביטוח מקיף בנוסף לפוליסת ביטוח חובה.

מהו גבול האחריות בפוליסת ביטוח צד ג?

גבול האחריות הוא סכום כסף הנקבע מראש ע"י חברת הביטוח בעת רכישת הפוליסה, ומטרתו להוות גבול לפיצוי הכספי שינתן על ידה. במקרה של מימוש הפוליסה, חברת הביטוח תפצה את הנהג שנפגע עד לסכום המצויין בסגבול האחריות. במקרה והמבוטח גרם לנזק החורג מגבול האחריות, יהיה עליו לממן מכיסו את יתרת כספי הפיצוי.

תמיד מומלץ לערוך השוואת מחירים לפני כל רכישה משמעותית, וביחוד כשהרכישה הינה ביטוח רכב. שימו לב כי כל חברת ביטוח יכולה לקבוע גבול אחריות שונה, ולכן חשוב להשוות בין הכיסויים והתנאים הניתנים במסגרת הפוליסה. לעיתים עדיף לרכוש פוליסה יקרה יותר המעניקה תמורה גבוהה מפוליסה מתחרה, דוגמת דמי השתתפות נמוכים וגבול אחריות גבוה.

מהו גבול האחריות בפוליסת ביטוח צד ג
 

טופס הצעה עבור ביטוח צד ג

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח מקיף
ביטוח צד ג
ביטוח נהג חדש
ביטוח ישיר
 
מידע נוסף
מאמרי ביטוח צד ג
חדשות ביטוח צד ג
ביטוח רכב אינדקס יצרנים
 
בצד ג - השתתפות עצמית
דמי השתתפות עצמית הם סכום כסף שנקבע מראש בעת רכישת ביטוח צד ג ואשר אותו עלינו לשלם בעת מימוש הפוליסה.
במקרים מסויימים ניתן לייקר את דמי ההשתתפות העצמית במטרה להוזיל את הפרמיה, אך אופציה זו מתאימה בעיקר לנהגים ותיקים ללא היסטוריה קודמת של תביעות.
ביטוח צד ג