אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

ביטוח רכב משופר

לקראת סוף השנה תצא פוליסת ביטוח רכב חדשה מטעם המפקח על הביטוח, עודד שריג, אשר תכלול מספר שינויים לטובת המבוטחים. כך למשל תוטל האחריות על חברות הביטוח בנוגע לסוג החלפים בהם ישתמשו לתיקון הרכב, ועל איכות התיקון הכללי.

בנוסף, החברות המבטחות יחוייבו לכלול בפיצוי את עלות המע"מ – גם אם הרכב לא תוקן, ונהיגה בשכרות תגדיל את גובה דמי ההשתתפות העצמית פי חמש, אך לא תפטור את חברות הביטוח מתשלום פיצוי.

שינוי מהותי נוסף הוא החזר הפרמיה במקרה של ביטול פוליסת ביטוח רכב. עד היום, אדם אשר ביקש לבטל את הפוליסה שלו בחברת ביטוח מסויימת, נאלץ להודיע על הביטול 21 ימים מראש ולשם פיצוי בגובה 10 אחוז מדמי הביטוח השנתיים בנוסף ל-10 אחוז מהפרמיה עבור כל חודש ביטוח בפועל.

שיטת החישוב החדשה תאפשר דרישת פיצוי על בסיס יומי בלבד, ולא לפי ההתחייבות השנתית. כמו כן, ביטול הפוליסה יכנס לתוקף מיד עם קבלת הבקשה אצל חברות הביטוח ולא כעבור 21 ימים. במשרד המפקח על הביטוח מעוניינים להפעיל הפוליסה החדשה עבור ביטוח רכב עוד השנה, ומקווים כי היא תעבור בהקדם לאישורו של שר האוצר.

מספר שינויים נוספים שיכנסו לפוליסה החדשה: החובה לתיקון רכב חדש אך ורק באמצעות חלפים חדשים ולא משומשים. החברה המבטחת תעניק במקרה של נזק פיצוי כספי עבור כל המיגונים שנדרשו להתקין ברכב מטעמה ובהתאם לחוק. חברת הביטוח תוכל לגבות דמי השתתפות עצמית רק פעם אחת ולא לחייב פעמיים במקרה של נזק מרובה (ביטוח מקיף וביטוח צד ג בנפרד) ועוד שינויים רבים נוספים.

ביטוח רכב משופר
 

טופס הצעה עבור ביטוח רכב

 
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
 
טיפ ביטוח לרכב

הסיכוי להיות מעורב בתאונת דרכים עולה בעת נהיגה בשכרות הסיכוי להיות מעורב בתאונת דרכים עולה בעת נהיגה בשכרות היות וכושר השיפוט של הנהג נפגע. מסיבה זו יש לקחת אחריות ולהימנע מנהיגה בגילופין.

ביטוח רכב