אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

יתרונות וחסרונות בפוליסת ביטוח מקיף

מאמר זה סוקר יתרונות וחסרונות בפוליסת ביטוח מקיף. ביטוח מקיף משמש ביטוח משלים לביטוח חובה, והוא נחשב לביטוח השלם ביותר עבור הרכב.

יתרונות בפוליסת ביטוח מקיף

- ביטוח מקיף מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק לרכב או לרכוש המבוטח בעקבות שריפה, שיטפון, ונדליזם, גניבה, תאונה וכדומה. בנוסף, הפוליסה מכילה את כל הכיסויים הכלולים בפוליסת ביטוח צד ג, ובכך מעניקה כיסוי גם במקרה שנגרם נזק לרכב או לרכוש על ידי המבוטח. פוליסת ביטוח מקיף מעניקה לכם ללא ספק תמורה מלאה עבור כספכם, הבאה לידי ביטוי בסל הכיסויים הנרחב ביותר שניתן לרכוש כיום.
 

חסרונות

– לצד הכיסויים הרבים הניתנים במסגרת ביטוח מקיף, עליכם לשאת בעלויות גבוהות המורכבות מפרמיה (דמי ביטוח), דמי השתתפות עצמית ומיגונים לרכב שעליכם לרכוש בהוראת החברה המבוטח. רוב חברות הביטוח דורשות לרכוש מיגונים שונים לרכב (אזעקה, איתוראן, קודנית וכו') בטרם יאשרו את הפוליסה.

למרות שחלק ממיגונים אלו מותקנים אוטומטית ברכבים חדשים ויקרים, לרוב עליכם לשאת בתשלום עבור יצתר המיגונים הנדרשים. בנוסף, הפרמיה עבור ביטוח רכב זה גבוהה במיוחד, ויכולה להגיע לסכום של כמה מאות שקלים בחודש.

ביטוח מקיף מתאים במיוחד לבעלי רכבים חדשים ויקרים, שקיים סיכון לגניבתם, או כאשר ההפסד הכספי במקרה של נזק יהיה גבוה ממה שבעל הרכב יכול לספוג. אם יש ברשתוכם רכב ישן ייתכן ורכישת ביטוח מקיף לא ישתלם לכם לטווח הארוך, ואולי עדיף להסתפק בפוליסת ביטוח צד ג וחובה בלבד.

הצעות לביטוח מקיף
 

טופס הצעה עבור ביטוח מקיף

 
שימו לב כי ניתן לרכוש הרחבות וכיסויים נוספים עבור פוליסת ביטוח מקיף במסגרת כתבי שירות, דוגמת: קבלת רכב חלופי במקרה והרכב נכנס למוסך, שירותי גרירה במקרה של תאונה או תקלה מכנית, ביטוח שבר שמשות ועוד. הפרמיה עבור ביטוח מקיף נקבעת בהתאם לשווי הרכב – ככל שהרכב יקר יותר כך תייקר גם הפרמיה. בנוסף, הפרמיה נקבעת בהתאם למאפייני הנהג (מין, גיל והיסטוריה קודמת של תביעות) וככל שהנהג נחשב זהיר ומנוסה יותר, כך עלות הפרמיה שלו תפחת. לעיתים ניתן להוזיל את עלות הפרמיה על חשבון ייקור דמי ההשתתפות העצמית, אך אופציה זו אינה מומלצת לנהגים צעירים וחסרי ניסיון.

מומלץ תמיד לערוך השוואת מחירים מעמיקה בטרם תחליטו היכן לרכוש פוליסת ביטוח מקיף לרכב. ישנם יתרונות וחסרונות בפוליסת ביטוח מקיף, ורק באמצעות ביצוע השוואה תוכלו לודא כי אכן תרכשו את הפוליסה הטובה והמשתלמת ביותר עבורכם. אחת הדרכים המוכרות והיעילות לערול השוואת מחירים היא באמצעות האינטרנט, אשר מאפשר לכם גישה נוחה ושוטפת לכל האינפורמציה הרלוונטית לכם. כמו כן, קיימים מספר אתרים דוגמת אתר זה, אשר מאפשרים לכם לקבל 4 הצעות טלפוניות עבור ביטוח מקיף לרכב. כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס קצר ונציגי החברות המבטחות ייצרו עמכם קשר עוד היום, בחינם וללא כל התחייבות.
   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח מקיף
ביטוח צד ג
 
מידע נוסף
מאמרי ביטוח מקיף
חברות ביטוח
 
טיפ לביטוח מקיף
ביטוח מקיף אינו חובה, כדי לחסוך בהוצאות ניתן, במידת האפשר, להסתפק בביטוח צד ג', המהווה חלק בלתי נפרד מביטוח מקיף ממילא.
ביטוח מקיף