אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח בריאות
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

איך בחרתי ביטוח בריאות

כשהגעתי לגיל שלושים הבנתי כי לא נשאר צעירים לנצח, אין מה לעשות, צריך להתחיל לדאוג לעתיד. ידעתי שיש לי ביטוח בריאות במסגרת החוק, אבל שיש המון סייגים לגבי אילו תרופות ועבור השירותים שאוכל לקבל בעתיד, אם חס וחלילה אזדקק לכך. החלטתי לעשות מחקר קטן בנושא ואני משתפת אתכם בממצאים.

תשלום לקופת החולים

מאז שזכרתי את עצמי שילמתי לקופת החולים את התשלום החודשי מבלי להבין בכלל מה התמורה. כמו רובנו, שילמתי עבור התרופות, גם כשקיבלתי מרשם, ושילמתי תוספת לכל ביקור אצל רופא מקצועי, אחת לרבעון. התרעמתי כשהסכום עלה משהחלפתי קידומת, שמנסים למכור לי עוד שירותים משלימים בתוספת תשלום, ובזה הסתיים העניין.

הרי אם המדינה מספקת סל שירותים וביטוח בריאות חובה, אז למה בעצם צריך ביטוח רפואי נוסף? אז זהו, שחלק מן האוכלוסייה כבר הגדיל להבין ורכש ביטוח בריאות באמצעות החברות הפרטיות, כאמצעי מיגון למקרים של אשפוז ממושך, טיפולים וניתוחים המבוצעים מעבר לים, תרופות שאינן נכללות בסל התרופות, וקדימות ביקור אצל רופאים ומומחים.

איזה כיסוי ביטוחי נדרש לי

קצת קשה לחשוב על כך, אבל גם לאדם צעיר, בריא, השומר על כושר גופני גבוה, יש סיכוי ליפול למשכב, וצריך לוודא שאנחנו ערוכים גם לגרוע מכל. מובן שכמו כל פרמיה, גם כאן העלויות תלויות ברמת הסיכון הקיים, אם יש לנו במשפחה מחלות העלולות לעבור בתורשה, אם מדובר באנשים מעשנים, חולים כרונים, ובגיל מתקדם, הרי שעלויות הביטוח יהיו גבוהות למדי, אך במשוואה של כסף ליום חשוך, או בריאות יקירנו, הרי שהמחיר הוא לא העיקר. ביקשתי להתייעץ עם סוכן הביטוח במקום העבודה, זה הסביר לי שהיקף הכיסוי תלוי במשתנים שציינתי לעיל. הפוליסה שבחרתי מאפשרת לברור את הרופא המטפל (הפרטי) במקרה של ניתוח, השתתפות עצמית נמוכה בצריכת תרופות מצילות חיים, זירוז ותעדוף בטיפול, ניתוח והשתלה, וכיסוי הוצאות בגין טיפול בחו"ל.

 

רק אחרי שווידאתי שזו הפוליסה המקיפה, אך הרלוונטית ביותר עבורי, ובחרתי מתוך כמה אפשרויות שניתנו לי, הבנתי עד כמה חוסר המודעות הציבורית בנושא גדולה. אני מקווה שמי שיקרא את הכתוב ידאג לעצמו, לעתידו, ולפחות לעוד אדם אחד הקרוב לו, ויבחן הוספת ביטוח בריאות משלים או פרטי.

הצעות לביטוח בריאות
 

טופס הצעה עבור ביטוח בריאות

 
 
 
פוליסות ביטוח
ביטוח בריאות
ביטוח סיעודי
 
חדשות ביטוח בריאות
  • סקירת ביטוחי בריאות בחברות הביטוח הישירות
  •