-->
אודותינו | צרו קשר
ביטוח דירה
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

הצפות ונזקי מים בפוליסת ביטוח

מדינת ישראל נחשבת למדינה הסובלת מבצורת בדרך כלל, יחד עם זאת, כל עונה גשומה מותירה אלפי בתים ונכסים מוצפים, וכתוצאה מכך נוצרים נזקים לרכוש ולמבנה. במאמרנו זה ננסה להבהיר למה חשוב לבדוק האם פוליסת ביטוח הדירה שלכם מכסה אתכם ממקרים אלו.

נזקי מים והצפות מתחלקים לשני סוגים:

נזק הנוצר כתוצאה מפגעי טבע. אמנם במדינתנו עדיין לא התרחש צונמי, חס ושלום, אך די בשיטפונות, בעיקר בשכונות בהן הבתים צמודי קרקע, על מנת להזיק למבנה הבית, אם במיידי ואם לאורך זמן. מובן שיש בתים הנמצאים בסיכון גבוה יותר מאחרים, אך קשה מאוד לשער מראש את עמידותו של המבנה במקרה של הצפה שנגרמה בעקבות מזג אוויר סוער במיוחד. בעל הנכס, במיוחד בעלי עסקים וחנויות, עלולים למצוא את עצמם ללא כיסוי ופיצוי בגין נזקי הטבע, אלא אם בחרו בפוליסת ביטוח מבנה ותכולה הכוללים נזקי מים.

נזק הנוצר כתוצאה בתשתית הנכס עצמו נזקי מים והצפות עשויים להיגרם כתוצאה מתחזוקה לא עקבית, או היעדרה כלל, של הצנרת בבית. הצפה בבניין מגורים בעקבות תקלה בצנרת עלולה להביא לנזק הן למבנה והן לרכוש, ולגרור הפסדים כספיים גדולים לבעלי הדירה. ניתן להוסיף ביטוח תכולה המקנה כיסוי מפאת נזקי מים במסגרת הפוליסה, אך במרבית תביעות נזקי המים ביטוח דירה מכסה רק נזק למבנה, ולא לרכוש שניזוק. הפוליסה המקיפה ביותר מכסה גם בגין נזקי צנרת לשכנים ולשותפים בבניין, אך גובה ההשתתפות העצמית נקבע בהתאם.

יצוין כי ביטוח נזקי מים נמכר כחלק מפוליסה מורחבת של ביטוח דירה, בדומה לביטוח שריפה מורחב, המקנה כיסוי עבור נזקי שריפות ואש.

 

הצפות ונזקי מים בפוליסת ביטוח

 

טופס הצעה עבור ביטוח דירה

 
במסגרת זו חברות הביטוח מציעות או תיקון מטעמה, ושולחת איש מקצוע מוסמך על ידה, על מנת לאמוד את הנזק ותיקונו. והמבוטח ישלם השתתפות עצמית על פי המסגרת שנקבעה מראש. אפשרות אחרת היא בחירה בתיקון באופן פרטי על ידי מי שהמבוטח יבחר, אך בפיקוח שמאי חברת הביטוח.
   
 
כיסויים נוספים
ביטוח דירה
ביטוח משכנתא
 
מאמרי ביטוח דירה
מידע כללי מתחום ביטוח דירה
חברות ביטוח
 
ביטוח דירה - טיפ חשוב
אם אתם בבניין משותף כדאי לבדוק מה מציעות חברות הביטוח בנושא ביטוח צד שלישי עבור נזקי מים.
נזקי מים