אודותינו | צרו קשר
ביטוח אופנוע ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

פוליסת ביטוח מבנה למשכנתא

מהי פוליסת ביטוח מבנה למשכנתא?, אלו כיסויים ותנאים כלולים בביטוח זה? וכיצד מחשבים את גובה הפרמיה?. נענה על שאלות אלו ונסביר מהם ההבדלים בין ביטוח מבנה למשכנתא וביטוח מבנה במסגרת ביטוח דירה.

כאשר אנו מקבלים משכנתא מהבנק לצורך רכישת דירה, הבנק מחייב אותנו לרכוש ביטוח משכנתא בכפוף לקבלת ההלוואה. מטרתה של פוליסת ביטוח משכנתא היא להגן על כספי הבנק ולוודא שכספי המשכנתא אכן יוחזרו אליו.

מהי פוליסת ביטוח מבנה למשכנתא?

ביטוח מבנה למשכנתא מעניק כיסוי לבנק, במקרה ונגרם נזק לנכס המבוטח שלשמו נלקחה המשכנתא, בעקבות שריפה, שיטפון, רעידת אדמה וכדומה. במקרה זה, החברה המבטחת תשלם את יתרת המשכנתא בבנק ותפטור את המבוטח מכל תשלום נוסף.

מהם ההבדלים בין ביטוח מבנה למשכנתא וביטוח מבנה במסגרת ביטוח דירה?

מדובר בפוליסה דומה, כאשר ההבדל המהותי הוא בכיסוי. ביטוח מבנה למשכנתא מעניק כיסוי אך ורק לבנק, כך שבמקרה שנגרם נזק למבנה המבוטח, רק הבנק יזכה לקבל את כספי חברת הביטוח, בעוד המבוטח ומשפחתו לא יזכו לכל פיצוי כספי. לעומת זאת, ביטוח מבנה למשכנתא מעניק כיסוי למבוטח ולמוטבים בפולסיה, כך שמבקרה ונגרם נזק למבנה המבוטח, החברה המבטחת תעניק פיצוי בגין הנזקים שנגרמו.

פוליסת ביטוח מבנה למשכנתא
 

טופס הצעה עבור ביטוח משכנתא

 

הפרמיה עבור ביטוח מבנה למשכנתא נקבעת בהתאם לשווי הנכס המבוטח או בהתאם לגובה המשכנתא. שימו לב כי הביטוח חייב לכסות את גובה יתרת המשכנתא בבנק. חלק מהאנשים מעדיפים לקבוע את גובה הכיסוי בהתאם לשווי הנכס המבוטח ולא לפי גובה המשכנתא, כך שבמקרה ונגרם נזק לנכס, ייתכן ויוותר כסף שיוחזר לידי המבוטח. מדובר בסוג של ביטוח דירה עקיף, אך כמובן ואין בו תחליף לפוליסת ביטוח מבנה רגילה. מומלץ לערוך השוואה בטרם תחליטו היכן לרכוש פוליסת ביטוח מבנה למשכנתא. זכרו לבדוק לא רק את עלות הפוליסה אלא גם את התנאים והכיסויים הכלולים בה.

   
 
כלים נוספים
ביטוח משכנתא
ביטוח חיים
 
מאמרי ביטוח משכנתא
בנקים למשכנתאות
 
טיפ לשירותכם
פוליסת ביטוח מבנה למשכנתא מכסה נזק למבנה עצמו ולמחובר לו דרך קבע. צריך להוסיף לביטוח המשכנתא ביטוח חיים בגובה ההלוואה.
 
ביטוח משכנתא