אודותינו | צרו קשר
ביטוח אופנוע ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

מה זה בעצם ביטוח משכנתא?

המטרה של ביטוח משכנתא היא לבטח את הנכס עד תום תקופת ההלוואה. למרות שהמושג הזה נזרק לאוויר לעיתים קרובות ועל אף שהבנקים מחייבים לרכוש את הביטוח כדי לקבל משכנתא, רק מעטים מבינים מה מסתתר מאחוריו. בדיוק בגלל זה החלטנו לעשות סדר ולרכז את המידע החשוב תחת קורת גג אחת

החוק בישראל מחייב ביטוח של המשכנתא. הביטוח נועד למקרים שבהם נגרמים נזקים מהותיים לנכס, או של פטירת נוטל ההלוואה. בעזרת הביטוח ניתן לכסות את ההלוואה ולמנוע הטלת סנקציות מטעם הבנק. רוב הדירות בישראל נרכשות במימון של משכנתא בנקאית, לכן הביטוח הוא מרכיב חובה ובלתי נפרד מהפוליסה של בעלי הדירות.

פוליסת ביטוח משכנתא מאפשרת שילוב של ביטוח חיים וביטוח מבנה. פוליסת החובה נדרשת על ידי הבנק ומהווה תנאי לקבלת ההלוואה. הפוליסה מגנה על הבנק מפני מצב של אי יכולת החזר ההלוואה עקב פטירה, או כאמור מפני מקרים שבהם נגרמים נזקים ספציפיים שמביאים לירידת ערך משמעותית בנכס.

למה חשוב להכיר את המאפיינים של הפוליסה?

חשוב להכיר את המאפיינים של הפוליסה כי היא מותאמת לתכנית המשכנתא. ההתאמה באה לידי ביטוי בפרמטרים כמו סכום ההלוואה, תקופת ההלוואה, אופי ההחזר ועוד. מטרת הביטוח היא להבטיח שהבנק יקבל את כל יתרת סכום ההלוואה שנותרה לתשלום, כמו גם להגן על בני המשפחה מפני ההחזרים שעלולים להפוך לנטל כלכלי כבד. מכאן שיש חשיבות מיוחדת להתאמת התכנית לאופי מסלול המשכנתא ולקצב החזר התשלומים.

כמו כן, ניתן לכלול בתוך פוליסת ביטוח משכנתא גם ביטוח מבנה. זהו ביטוח שמעניק כיסוי למקרים בהם נגרם נזק פיזי לדירה בזמן שהיא עדיין משועבדת לטובת הבנק. מבנה הדירה מבוטח מפני סיכונים המפורטים בפוליסה, שכוללים למשל אש, נזקי טבע, רעידות אדמה ועוד. עם זאת, גם הפוליסה עצמה משועבדת לבנק וזאת לצורך הבטחת החזר המשכנתא. זכויות הבנק בפוליסה הן מטבע הדברים עד לגובה יתרת ההלוואה ותנאי הפוליסה הם בהתאם לפוליסה התקנית של ביטוח דירה.

המלצות על נטילת משכנתא ורכישת ביטוח

נוטלי משכנתאות צריכים לזכור שפוליסת הביטוח היא תנאי לקבלת ההלוואה והכסף. עליהם להשקיע זמן בהשוואה בין מסלולי ביטוחים ובהתייעצות עם אנשי מקצוע. מומלץ לדוגמא לבטח את מבנה הדירה במלוא עלות הקמתה מחדש, כדי להתמודד עם סיכונים שגורמים לאובדן ערך מלא. המלצה נוספת היא לבדוק האם הכיסוי כולל נזקי צנרת, התבקעות צנרת או התפוצצות דוודים ומערכות אינסטלציה ששייכים לנכס.

ניתן להעביר פוליסה בין חברות הביטוח לכל אורך התקופה. חשוב להישאר עם אצבע על הדופק, לבדוק את הורדות הפרמיה מטעם החברה ולברר לגבי עלויות החלפה. עוד כדאי לבדוק האם התשלום החודשי על הביטוח הוא בתעריך קבוע, בתעריף משתנה או בהתאם לפריסה אחרת שמועדפת על המבוטח
לקבלת הצעת מחיר משתלמת לפוליסת ביטוח משכנתא מלאו את הטופס

 

טופס הצעה עבור ביטוח משכנתא

 
   
 
כלים נוספים
ביטוח משכנתא
ביטוח חיים
 
מאמרי ביטוח משכנתא
בנקים למשכנתאות
 
טיפ לשירותכם
שימוש במחשבון ביטוח משכנתא יכול לתת מידע כללי על טווח המחירים אבל מידה והמצב הבריאותי דורש חיתום רפואי אזי הפרמיה הינה פרטנית בהתאם לקביעת חברת הביטוח.
 
ביטוח משכנתא