אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח חיים
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

ביטוח חיים במסגרת קרן פנסיה

יש הרבה דרכים לדאוג לעתיד שלנו וכדי לא להיות לעול על יקירנו בבוא העת. ביטוח חיים היא האמצעי המקובל והנפוץ לכיסוי כזה בשעת הצורך. במאמר הבא נסקור את האפשרות לשלב ביטוח חיים במסגרת קרן פנסיה.

אז מהי קרן פנסיה?

קרן פנסיה קיימת בכדי להגן על העמית מבחינה כלכלית, עד יומו האחרון. הקרן משולמת באמצעות גוף פיננסי, המנוהל בידי גורם פרטי, כגון חברות ביטוח, לאורך כל תקופת השתכרותו של העמית.

עד 1.1.2013 חישוב הקצבה החודשית של ביטוח החיים במסגרת קרן פנסיה נעשה באמצעות מקדם המרה. חברות הביטוח נעזרו במקדם כזה על מנת לחשב את תוחלת החיים המשוערת של המבוטח.

מכוון שגיל הפרישה לגמלאות אצל גברים עומד על 67, מעריכים כמה שנים לאחר מכן יחיה, ומחשבים את התקופה שבה ישתמש בכספי החיסכון, דהיינו, קרן הפנסיה.

במידה והמבוטח נפטר ונותר כסף בחיסכון, היתרה מופרשת לטובת שאריו. השינוי נובע מהארכת תוחלת החיים של האזרח הממוצע, ומכוון שלא ניתן לקבוע מראש את תוחלת חייו של המבוטח, המקדם נתון לשינויים.

ביטוח ריסק

 

טופס הצעה עבור ביטוח חיים

 

איך חיסכון פנסיוני יכול לשמש כביטוח חיים

למעשה החיסכון הפנסיוני אמור לשמש אותנו מיום שהפסקנו להתפרס ולכלכל את עצמנו, ועד מותנו. מאחר והצבה החודשית של ביטוח לאומי אינה מספיקה, קרן הפנסיה משמשת כמטרייה ליום סגריר, ומסייעת לאדם הבא בימים לחיות את חייו בצורה מכובדת. ככל שתוחלת חייו של המבוטח עולה, כך בהתאמה העלויות והוצאות המחיה עבורו, ולכן חיסכון פנסיוני משמש כביטוח חיים לכל דבר.

   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח בריאות
 
מאמרי ביטוח חיים
פוליסת ביטוח חיים