אודותינו | צרו קשר
ביטוח אופנוע ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

ביטוח משכנתא בבנק למשכנתאות

בעבר שוק ביטוח משכנתאות במדינת ישראל לא היה פתוח לתחרות רק בנק למשכנתאות היה, בהתאם לקביעת הרגולטור ראשי למכור פוליסת ביטוח משכנתא. למעשה כל לווה היה רוכש את פוליסת הביטוח בבנק בו נלקחה ההלוואה. הפרמיה היתה נקבעת על פי גיל המבוטח.

ההיסטוריה של ביטוח משכנתא בבנק למשכנתאות

הבנק עצמו לא היה המבטח אלא רק המשווק. הביטוח נעשה על ידי חברות הביטוח. מצב זה גרם לחוסר תחרותיות בשוק אשר פגע בצרכנים ששילמו מחיר יקר עבור הפוליסה. מרגע שבוטל האיסור על מכירת ביטוח משכנתא באופן ישיר על ידי חברות הביטוח הורגשה ירידת מחירים בתחום. חברות הביטוח הישירות (AIG, ביטוח ישיר, שירביט) פנו ישירות ללקוח ללא צורך בבנק במתווך.

אל החברות הישירות הצטרפו החברות המסורתיות (מגדל, הכשר הישוב, הפניקס, כלל ) אשר מוכרות פוליסות ביטוח משכנתא באמצעות סוכני ביטוח. בשוק המשכנתאות אשר נשלט על ידי שחק אחד פועלים למשעה רוב חברות הביטוח. תהליך זה גרם לירידת מחירים משמעותית אשר עדיין נמשכת.

מרכיב ביטוח חיים בפוליסת ביטוח משכנתא הינו עתיר עמלה למשווק ולכן סביר להניח שהתחרות בתחום תמשיך להתקיים לצד הורדות תעריפים נוספות על חשבון עמלות הסוכנים.

מה עם ביטוח משכנתא בבנק?

הבנקים עדיין מוכרים ביטוח משכנתא ועושים מאמצים להשתלב בתחרות. יש עדיין לקוחות רבים שאינם מודעים לרפורמה בתחום ולכן הם לקוחות שבויים של הבנק. הבנק חייב למכור ביטוח ללווים אשר חברות ביטוח מסרבות לבטחם לרוב מסיבות חיתומיות. הבנקים כתוצאה מנגישותם ללקוחות ימשיכו להיות גורם משמעותי כמשווק ביטוח משכנתא בסניפי בנקים למשכנתאות באמצעותם הם מעניקים שירות ללקוחות

ביטוח משכנתא בבנק למשכנתאות

 

טופס הצעה עבור ביטוח משכנתא

 
   
 
כלים נוספים
ביטוח משכנתא
ביטוח חיים
 
מאמרי ביטוח משכנתא
בנקים למשכנתאות
 
טיפ לשירותכם
קיימים מספר בנקים המציעים ביטוח משכנתא בתנאים מטיבים. אך כדאי לבחון גם הצעה מגוף חיצוני.
 
ביטוח משכנתא בבנק למשכנתאות