אודותינו | צרו קשר
ביטוח אופנוע ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

האם ביטוח משכנתא מכסה כל נזק לדירה

חבר שבבעלותו ביטוח לדירה במסגרת ביטוח משכנתא שאל אותי האם הביטוח מכסה כל נזק לדירה או לחצפים בה. זו שאלה מעניינת שרבים עשויים לשאול אותה רק לאחר המקרה הביטוחי אז בואו נעשה סדר וננסה לענות על השאלה בזמן.

האם ביטוח משכנתא מכסה כל נזק לדירה? התשובה היא לא. ראשית זו טעות לחשוב כי יש פוליסת ביטוח שמכסה הכול. לכל פוליסה יש סייגים ובהתאם למחיר הפוליסה עשויה להיות מקיפה או מצומצמת. לגופו של עיניין פוליסת ביטוח משכנתא מכסה נזק למבנה הדירה אך אינה מכסה נזק לתכולת הדירה או לגנבת חפצים מתוכה. יחד עם את החפצים אשר מחוברים לדירה כמו חלון, דוד שמש, צנרת, שטיחים מקיר לקיר נכללים בביטוח. במקרה ויש הצפה בנכס אשר פוגעת בשטיח, השטיח מכוסה במסגרת תנאי הפוליסה.

ביטוח משכנתא מכסה את רוב מקרי הביטוח במסגרת ביטוח המבנה אך אינו מכסה רשימה של החרגות נזק כתוצאה ממלחמה או פעולות איבה או פרעות אזרחיות. מקרים אלו אמורים להיות משולמים על ידי רשויות המדינה. גבול האחריות בפוליסה הינו סכום הביטוי שנקנה עבור ההלוואה במידה וזו נמוכה מערכו של הנכס כדאי להשלים את הסכום החסר באמצעות פוליסת ביטוח מבנה.

לסיכום ביטוח משכנתא מכסה רק נזק למבנה הדירה ולחפצים המחוברים לדירה דרך קבע. אם ברצונך לבטח את החפצים בדירה כנגד פריצה או גנבה יש לבטח אותם בנפרד באמצעות פוליסת ביטוח דירה. עריכת השוואת מחירים חשובה מאוד קיימים פערי מחירים בין חברות ביטוח שונות.

האם ביטוח משכנתא מכסה כל נזק לדירה
 

טופס הצעה עבור ביטוח משכנתא

 
   
 
כלים נוספים
ביטוח משכנתא
ביטוח חיים
 
מאמרי ביטוח משכנתא
בנקים למשכנתאות
 
טיפ לשירותכם
עלות ביטוח משכנתא מתעדכנת לרוב שנה בהתאם לגיל המבוטחים. לכן כדאי כל שנה בטרם מתחדשת הפוליסה לבצע השוואת מחירים
 
האם ביטוח משכנתא מכסה כל נזק לדירה