אודותינו | צרו קשר
ביטוח אופנוע ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

ביטוח משכנתא – מעבר בין חברות

כידוע, בעת לקיחת משכנתא מהבנק אנו מתחייבים לרכוש ביטוח משכנתא בכדי להבטיח את החזרת כספי המשכנתא. במאמר זה נדון במרכיבי הביטוח כחלק מהמשכנתא ונציג נקודות למחשבה בעת העברת ביטוח משכנתא מגופים פיננסים שונים דוגמת בנקים וחברות ביטוח. ראשית, ביטוח משכנתא אינו אופציונאלי. בנק המשכנתאות בטרם העברת הלוואה לידי לווה, דורש מכל לווה הרשום במסמכי ההלוואה לרכוש ביטוח חיים וביטוח ולמבנה הנרכש.

ולכן את הבחירה היכן לרכוש ביטוח משכנתא יש לעשות לפני קבלת משכנתא. ביטוח משכנתא ניתן לרכוש את באמצעות בנק המשכנתאות, באמצעות סוכני ביטוח והן באמצעות חברות הביטוח הישיר (AIG, ביטוח משכנתא). כמה ביטוח משכנתא עולה? מומלץ מאוד לבצע סקר שוק, לעלות הביטוח חלק של עד 10% מעלות ההחזר החודשי של המשכנתא. עלות הפוליסה מתייקרת עם הגיל, הסיכוי לפטירה עולה ביחד עם הגיל, בנוסף בעיות בריאותיות מייקרות את הפוליסה באופן משמעותי. מעבר בין חברות

את ביטוח המשכנתא ניתן לנייד בכל עת ללא קנסות וללא עלויות מעבר שונות, בשונה ממוצרי ביטוח אחרים. חשוב לזכור כי גם אם ביטחתם את המשכנתא באמצעות בנק למשכנתאות ניתן לעבור ולבטח באמצעות חברת ביטוח יחד עם זאת יש לבדוק את כדאיות המעבר. כמו שנאמר ביחד עם העליה בבגיל עולה הפרמיה ולעיתים עלות ביטוח משכנתא באמצעות הבנק זולה יותר מעל גיל 40. שינוי במצב הבריאותי, אם בתקופת ביטוח המשכנתא חל שינוי במצב בריאותכם שיקלו בזהירות רבה מעבר בין חברות ביטוח.

העברת ביטוח משכנתא
 

טופס הצעה עבור ביטוח משכנתא

 

חברת הביטוח החדשה תבקש למלא טופס "הצהרת בריאות" לווה אשר אינו בריא ישלם תוספת רפואית אשר תייקר את עלות הביטוח, לכן עבור לווים שחל שינוי במצב בריאותם במהלך תקופת הביטוח מעבר בין חברות ביטוח עלול העלות את הפרמיה לתשלום. אחד היתרונות הבולטים של ביטוח בחברת ביטוח הינו הטבות הניתנות בפוליסה. חברות הביטוח מספקות הטבות שונות ללא תוספת תשלום, כמו ביטוח צד ג, ביטוח לכלים סניטאריים, ביטוח למקרה אובדן כושר עבודה ושירותים רפואים שונים. אם בחרתם להעביר את ביטוח המשכנתא זכרו לבדוק כי הפוליסה הוסבה כראוי ואינכם משלמים כפל ביטוח גם על ביטוח משכנתא הקודמת וגם על הנוכחית.

   
 
כלים נוספים
ביטוח משכנתא
ביטוח חיים
 
מאמרי ביטוח משכנתא
בנקים למשכנתאות
 
טיפ לשירותכם
בחרת פוליסה בחברה אחת לאחר שנה שמעת על מבצע או הנחה בחברה אחרת, אין כל בעיה תמיד ניתן לעבור, רק חשבון לזכור שיש למלא שוב הצהרת בריאות.
 
 ביטוח משכנתא – מעבר בין חברות