-->
אודותינו | צרו קשר
ביטוח דירה
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

רכישת ביטוח לדירה חדשה

רכישת דירה מלווה בסיכונים והתחייבויות רבות. כמובן שמדובר בהוצאה כספית גדולה מאוד ובמרבית המקרים יש צורך לקחת משכנתא ולשלם מקדמה בעת ובעונה אחת. בגלל ההוצאות הכספיות הגדולות ישנה לעיתים נטייה להזניח את הביטוח לדירה החדשה. למרות ההוצאות הכספיות הגדלות כדאי מאוד שלא להזניח אספקט זה ולראות בו צד הכרחי של רכישת הדירה. יש להביא בחשבון גם מקרים קיצוניים כגון שרפה או הצפה ולהבין כי במקרים שכאלו קיים חשש כי מרבית ההשקעה הכספית תרד לטמיון.

השקעה לטווח הארוך וביטוח דירה

דירות למכירה מוצעות כיום במחירים גבוהים ויש צורך בהשקעה כספית גבוהה על מנת להשלים את רכישתן. רכישה של נכס ללא רכישת ביטוח לדירה חדשה מתאים משולה להימור מסוכן ובמקרה של אסון עלולה להותיר את הרוכשים ללא דירה ועם חובות בגינה. על ביטוח הדירה יש לחשוב כעל השקעה לטווח הארוך, השקעה המהווה אלמנט משלים לזה של המשכנתא. שני סוגי הביטוח העיקריים שיש לשקול הם ביטוח מבנה אשר עשוי להיות כלול בביטוח משכנתא וביטוח תכולה.
רכישת ביטוח לדירה חדשה

ביטוח מבנה וביטוח משכנתא

כאמור, שני סוגי הביטוח העיקריים הם ביטוח מבנה וביטוח משכנתא. ביטוח משכנתא הוא ביטוח שמפצה את המבוטח במקרה של מוות או של אובדן כושר עבודה. ההגיון העומד מאחורי ביטוח זה לוקח בחשבון כי החזר משכנתא לוקח שנים רבות. במהלך תקופה ארוכה זאת קשה לנבא מה עתיד להתרחש. במקרים קיצוניים של מחלה או אובדן כושר עבודה קיים סיכון שיווצר מצב בו אין אפשרות לעמוד בתשלומי המשכנתא.

 

טופס הצעה עבור ביטוח דירה

 

במקרים שכאלה, ללא ביטוח מתאים יעקלו הבנקים את הנכס. ביטוח משכנתא מומלץ מאוד על מנת לא לעמוד בפני מצבים קיצוניים שכאלה. ביטוח משכנתא מהווה גם סוג של ביטוח חיים המפצה את המבוטח במקרים של מוות. פוליסות של ביטוח משכנתא מוצעות כיום ללקוחות על ידי הבנקים עצמם במהלך לקיחת המשכנתא. חשוב לזכור כי אין מחויבות לרכוש את הפוליסה דווקא בבנק וכי חברות ביטוח עצמאיות שונות מציעות פוליסות בתנאים טובים יותר. לפיכך, יש לערוך השוואה של תנאי הפוליסות השונות לפני הרכישה עצמה. סוג הביטוח הנפוץ השני הוא ביטוח מבנה או ביטוח דירה.

ביטוח דירה מפצה את המבוטח במקרים של נזק לדירה או למבנה עצמם. ביטוח דירה מאפשר לבצע את כל תהליכי התיקון הדרושים במקרה של נזק. נהוג לראות בשתי הפוליסות כמשלימות זו את זו וכיוצרות מערך שלם של הגנה על האינטרסים של הרוכשים. גם כאשר מדובר בביטוח דירה חדשה ,חשוב לזכור כי תחום הביטוח הוא תחום שקיימת בו תחרותיות רבה. כדאי מאוד להשקיע את הזמן הנדרש ולערוך השוואת מחירים מדוקדקת. חברות ביטוח רבות יהיו מוכנות להשוות מחירים ואפילו להציע הצעות זולות יותר על מנת להשיג לקוחות חדשים.

   
 
כיסויים נוספים
ביטוח דירה
ביטוח משכנתא
 
מאמרי ביטוח דירה
מידע כללי מתחום ביטוח דירה
חברות ביטוח
 
ביטוח דירה - טיפ חשוב
ביטוח עבור דירה חדשה נחוץ ביותר, השקיעו בחיפוש אחר ההצעה המשתלמת לכם, ואל תתפשרו על היקף הכיסוי.
ביטוח דירה חדשה