-->
אודותינו | צרו קשר
ביטוח דירה
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

ביטוח דירה שכורה

בשיחה האחרונה בין זוג חברים שלנו שגרים כמונו בדירות שכורות באזור המרכז עלה הנושא של ביטוח דירה שכורה. ונשאלה השאלה האם יש צורך לרכוש ביטוח דירה? אני שמכיר קצת את הנושא מאחר שבתקופה קצרה בחיי עבדתי כפקיד בחברת ביטוח מייד קפצתי והסברתי שביטוח דירה יש לחלק לשני ביטוחים נפרדים, ביטוח תכולה וביטוח מבנה.

ביטוח תכולה מכסה מקרה של נזק לחפצים כתוצאה מקטסטרופה או מגנבה בתוך הדירה וביטוח מבנה כשמו כן הוא, מכסה כנגד נזק למבנה עצמו כמו שרפה, רעידת אדמה וכו'. באותו הרגע חשבתי שאין צורך לקנות ביטוח תכולה מאחר שסה"כ שווי החפצים שבבעלותי הינו מאוד נמוך, לא יותר מ 30 אלף, יש לנו את אותם חפצים שיש לכולם, טלבזיה, מחשב, מיקרוגל ובגדים.

לגבי ביטוח מבנה הדירה אינה בבעלותי, אני שוכר אותה ולכן אם היה נזק למבנה עצמו זוהי בעיה שבעל הדירה, יהיה עליו להתמודד איתה ולכן עליו לבחור האם לרכוש ביטוח דירה שכורה מסוג מבנה. לסיכום מחשבותי הדאגה לגבי מבנה הדירה הינה עליו ואם הוא רוצה להעביר את הדאגה לחברת ביטוח זו או אחרת עליו לרכוש ביטוח דירה מתאים באותה החברה.

כאן הסתיים הדיון בנושא ביטוח דירה ועבר לנושא שכואב יותר לכולנו בכיס והוא מחירי הדלק. אני כהרגלי לא נשארתי שקט עם התשובה שנתתי לעצמי לגבי ביטוח דירה ולכן למחרת בבוקר הרמתי טלפון לידידי העו"ד אשר עובד בסוכנות ביטוח גדולה ושאלתי הוא מה יהיה במקרה של נזק למבנה הדירה שבה אני מתגורר ושאינה שלי כאמור.

ביטוח דירה שכורה
 

טופס הצעה עבור ביטוח דירה

 

העו"ד כהרגלו אמר שכל מה שקשור לביטוח לא עושים על רגל אחת וקבענו להיפגש אחר הצהריים בבית קפה להמשך השיחה. שיבוב, אתה יודע מה זה? שאל אותי. קימתי את מצחי, לא. שיבוב בלקסיקון של חברות ביטוח הינה מקרה בו חברת הביטוח לאחר ששילמה למבוטחיה את סכום הפיצוי המגיע להם כתוצאה מנזק שנגרם במקרה זה לדירה ומכוסה על פי תנאי פוליסת ביטוח לדירה, רשאית חברת הביטוח לתבוע את הסכום ששילמה מגורם הנזק.

לדוגמה במקרה של דירה שכורה אם פרצה שריפה בדירה חברת הביטוח תשלם עבור הנזק לבעל הדירה ותתבע את הסכום ששלום מהדרים בדירה. באיזו עילה? מייד שאלתי. חברת הביטוח יכולה לתבוע את הדייר על כך שהשרפה פרצה כתוצאה מרשלנות לדוגמה משימוש במכשיר חשמלי שאינו תקין או שאינו עומד בתקן כזה או אחר. מה עושים?

ראשית יש לברר האם לבעל הדירה יש פוליסת ביטוח דירה שכורה. במידה ויש לו פוליסה כזאת יש להוסיף לפוליסה סעיף ויתור על זכות שיבוב של חברת הביטוח כנגד המשכיר. בנוסף מומלץ להוסיף להסכם השכירות סעיף שמורה לבעל הדירה להוסיף סעיף ויתור על זכות שיבוב לפוליסת ביטוח דירה שברשותו.

לגבי ביטוח תכולת הדירה התייחס העו"ד תחליט לבד. אם אתה מפחד שיגנבו לך את הטלביזיה אז תעשה ביטוח דירה אבל אני לא בטוח שזה כלכלי בנוסף חברת הביטוח תבקש ממך מיגונים לדירה כמו פלדלת אזעקה וסורגים, תלוי במיקום הדירה ויש לקחת זאת בחשבון העלות מול הסיכון. לסיכום לישון טוב בלילה בלילה עולה כסף רב אותו אתה משלם לחברת הביטוח אליה אתה מעביר את הדאגות.

זכרו לערוך השוואת מחירים בין חברות ביטוח ישירות וסוכני ביטוח מורשים לפני שתחליטו היכן לקנות ביטוח דירה שכורה. יש לבדוק אלו כיסויים מכילה הפוליסה והאם יש כיסויים שנוספו במסגרת כתבי שירות ושאולי ניתן לוותר עליהם בכדי להוזיל את הפרמיה. ישנם דרכים רבות לערוך השוואת מחירים, כמו לתאם פגישות אישיות עם סוכני ביטוח ולהתייעץ עם נציגי מכירות בטלפון. דרך נוספת, קלה ויעילה, הינה לקבל הצעות מחיר עבור ביטוח דירה באמצעות אתר מקיף.

   
 
כיסויים נוספים
ביטוח דירה
ביטוח משכנתא
 
מאמרי ביטוח דירה
מידע כללי מתחום ביטוח דירה
חברות ביטוח
 
ביטוח דירה - טיפ חשוב
ביטוח דירה שכורה מומלץ למרות שהדירה אינה בחזקתכם. בדרך כלל דירות שכורות אינן מכוסות מפני נזקים על ידי בעל הבית.
ביטוח דירה שכורה