-->
אודותינו | צרו קשר
ביטוח דירה
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

ביטוח דירה מושכרת

מאמר זה יעסוק בנושא ביטוח דירה מושכרת. אנשים רבים מתגוררים בדירות שכורות או משכירים בעצמם דירות לאחרים, ולרוב הדגש בחוזה ניתן עבור סעיף המחיר ואורך תקופת השכירות.

מסתבר שיש לא מעט אנשים אשר אינם מודעים לחשיבות רכישת ביטוח דירה עבור נכס מושכר. ולכן, רגע לפני שאתם חותמים או מחדשים הסכם שכירות, אנו ממליצים לכם להמשיך לקרוא ולגלות מספר פרטים חשובים עבור ביטוח דירה מושכרת.

חוזה שכירות נחתם בדרך כלל בין הדייר לבעל הנכס, כאשר ברוב המקרים לאף אחד מהשניים אין ידע גדול בדיני חוזים. כתוצאה מכך, סעיפים רבים יכולים ליפול בין הכסאות, דוגמת סעיף ביטוח דירה מושכרת. בין אם אתם שוכרים דירה או משכירים נכס, חשוב שתלמדו את הנושא ותדעו מהם הזכויות והחובות שחלים על כל אחד מהצדדים.

בחלק מחוזי השכירות, סעיף ביטוח דירה מושכרת יכול להתגלות כבעייתי למדי אם הוא אינו מנוסח כראוי, דבר אשר יכול לפגוע גם בשוכר וגם במשכיר. בכדי למנוע עוגמת נפש ונזק כספי, אנו מציעים לעיין במספר חוזי שכירות, ואף להעזר בעורך דין על מנת לנסח חוזה ראוי.

לכל אחד מהצדדים, הן הדייר השוכר והן משכיר הנכס, יש תחום אחריות ואופציות שונות עבור ביטוח דירה מושכרת. אנו נפרט כעת את החובות ואת סוג הביטוח האידיאלי עבור כל אחד:

ביטוח דירה מושכרת
 

טופס הצעה עבור ביטוח דירה מושכרת

 

ביטוח דירה מושכרת לבעל הנכס

– האינטרס המובהק של בעל הנכס הוא כמובן לשמור על שלמות הנכס, ולכן הביטוח ההכרחי ביותר הוא ביטוח מבנה. בסופו של דבר בעל הנכס משכיר את הדירה לאדם זר ואין ביכולתו לשמור עליה בכל עת. במקרה של שריפה או כל פגיעה אחרת בנכס, הניזוק העיקרי הוא כמובן בעל הנכס ולכן חשוב ביותר לרכוש ביטוח תכולה במסגרת ביטוח דירה מושכרת.

ביטוח תכולה מעניק הגנה רק עבור קירות הנכס וכל יתר הנספחים שקשורים אליהם, דוגמת דלותות, חלונות, שטיחי קיר וכדומה. הביטוח אינו מעניק כיסוי במקרה של נזק לתכולה, דוגמת פריצה או גניבה, וביטוח זה כבר נמצא בתחום האחריות של השוכר.

ביטוח דירה מושכרת לדייר השוכר

- בעוד האינטרס של בעל הנכס הוא להגן על המבנה, האינטרס של השכור הוא להגן על כל רכושו אשר נמצא בנכס המושכר, לכן הביטוח האידיאלי עבורו הוא ביטוח תכולה. ביטוח תכולה מספק הגנה לרכוש במקרה של שריפה, גניבה, שיטפון וכדומה. לרוב ישלב המשכיר סעיף ויתור זכות שיבוב כנגד השוכר, אשר תחתיו מוענקת הגנה לדייר השוכר במקרה שנגרם נזק לדירה המושכרת. קרו מקרים בעבר כאשר חברת הביטוח פיצתה את בעל הנכס במקרה שנגרם נזק למבנה, ומיד אחר כך תבעה את אותו סכום מגורם הנזק, הרי הוא הדייר המשכיר. בכדי למנוע מצבים אלו, כדאי לשוכר לודא שבעל הנכס אכן הכניס סעיף זה לחוזה.

פוליסה משולבת עבור ביטוח דירה מושכרת

– מדובר באופצייה נוספת אשר יכולה להתאים לשני הצדדים, כיוון שהיא משלבת בין השוכר למשכיר אשר רוכשים למעשה פוליסה משולבת. במקרה כזה צריך להחליט מראש מי יישא בעלות דמי ההשתתפות העצמית במקרה של נזק. לסיכום, מומלץ כי כל אחד מהצדדים ירכוש פוליסה אשר מתאימה ספציפית לצרכיו: המשכיר ירכוש ביטוח מבנה, בעוד השוכר ירכוש ביטוח תכולה. כדאי לשלב בחוזה את כל ההרחבות הנדרשות על מנת להבטיח כיסוי אופטימלי במקרה של נזק.

על מנת שתוכלו לרכוש פוליסה אשר תעניק לכם את כל ההגנה שאתם צריכים, מומלץ מאוד לערוך השוואה בין חברות וסוכני הביטוח השונים. מדובר בעסק תחרותי מאוד, והשוק מציע אינספור פוליסות בעלויות משתנות ותנאים מגוונים, ולכן חשוב שתערכו השוואה לא רק בין המחירים אלא גם בין הכיסויים השונים שמעניקה כל פוליסה.

על מנת לערוך השוואת מחירים באופן קל ונוח, אנו מאפשרים לכם לקבל מספר הצעות טלפוניוות עבור ביטוח דירה מושכרת, בחינם וללא התחייבות. כל שנותר לכם לעשות הוא למלא טופס קצר ותוכלו לרכוש ביטוח דירה מושכרת עוד היום.
   
 
כיסויים נוספים
ביטוח דירה
ביטוח משכנתא
 
מאמרי ביטוח דירה
מידע כללי מתחום ביטוח דירה
חברות ביטוח
 
ביטוח דירה - טיפ חשוב
חשוב לקרוא באותיות החוזה האם הדירה מבוטחת, ואם כן, על ידי מי ועל מי מוטלת האחריות לבחון את היקף הפוליסה.
ביטוח דירה מושכרת