-->
אודותינו | צרו קשר
ביטוח דירה
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

ביטוח דירה נגד רעידת אדמה

בתי מגורים מועדים לנזק כתוצאה מרעידת אדמה. במאמר זה נסקור את ביטוח הדירה בהקשר זה וכיצד פוליסת ביטוח מבנה המשווקת על ידי חברות הביטוח הישראל נותנת מענה ביטוחי לנזק טבע זה.

מהי רעידת אדמה?

רעידת אדמה, מכונה גם רעש אדמה, היא תופעת טבע גאולוגית אשר מתאפיינת בתזוזת האדמה כתוצאה משינויי לחץ של הלוחות הטקטוניים אשר מתרחשת על פי החיבורים שבין הלוחות אשר מרכיבים את כרום כדור הארץ. תופעה זו אינה ניתן לחיזוי מדויק אלא רק לקביעת מגמה ואזורים מועדים לרעידות.

האם המדינה מפצה עבור נזק לרכוש במקרה של רעידות אדמה (דירה, רכב)?

נזק לרכוש כמו דירה אינו מכוסה על ידי המדינה במקרה של רעידת אדמה. פיצוי במקרה של אסון טבע אינו מגיע לרכוש פרטי אלא רק לרוכש אשר מייצר הכנסה במקומות עבודה.

היכן ניתן לרכוש ביטוח דירה למקרה של רעידת אדמה?

חברות ביטוח מאפשרות במסגרת פוליסות ביטוח דירה להוסיף כיסוי למקרה של נזק כתוצאה מרעידת אדמה. פוליסת ביטוח דירה סטנדרטית אינה כוללת סעיף של נזקי רעידת אדמה ויש להוסיף סעיף זה. לבחירת פוליסת ביטוח דירה נגד רעידת אדמה המתאימה מומלץ לפנות לסוכן ביטוח אשר ידע לבחור את חברת הביטוח המתאימה עבור צרכי הביטוח הספציפיים שלך .

מה הסיכוי לנזק לדירה מרעידת אדמה?

אין מומחה שמוכן להתחייב לתשובה מדויקת בנושא מפני שרעידות אדמה קשה לחזות. צריך לזכור כי בעשר השנים האחרונות היו רעידות לא מבוטלות בישראל. מבנים ישנים אשר עומדים על עמודים עוברים חיזוקים לאחרונה בעיקר באזור תל אביב במסגרת השינוי בתוכנית בניין עיר (תב"ע)

ביטוח דירה נגד רעידת אדמה
 

טופס הצעה עבור ביטוח דירה

 
   
 
כיסויים נוספים
ביטוח דירה
ביטוח משכנתא
 
מאמרי ביטוח דירה
מידע כללי מתחום ביטוח דירה
חברות ביטוח
 
ביטוח דירה - טיפ חשוב
רעידות אדמה עלולות להותיר נזק בלתי נמנע לדירה ולסביבת המגורים שלכם, נא וודאו היקף הפוליסה מפני רעשי אדמה.
ביטוח דירה ורעידת אדמה