-->
אודותינו | צרו קשר
ביטוח דירה
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

כיצד נקבע סכום הביטוח עבור ביטוח דירה

ראשית ביטוח דירה נחלק לשתי פוליסות אחת ביטוח מבנה והשניה ביטוח תכולה וחישוב סכום הביטוח נעשה באופן שונה עבור כל אחת מהן וזאת בגלל ההבדל בסיכון, הסיכוי לפריצה וגניבה גבוהה יותר מאשר הסיכוי לנזק למבנה הדירה עצמו.

ביטוח מבנה

כאן המחיר פשוט, ראשית יש להשמיט את ערך הקרקע ולכן הסכום לביטוח מבנה אינו שווה לשווי הבית או הדירה. סכום ביטוח מבנה נקבע על פי הכפלת גודל הדירה במחיר עלות הבניה. עלות הבניה נקבעת על פי מדד של חברת הביטוח אשר מתייחס לרמת הגימור של הדירה

ביטוח תכולה

ראשית יש להעריך את הסכום הכולל של החפצים בשלב הבא המבוטח, בעל הפוליסה צריך להחליט כיצד הוא רוצה לחשב את השיפוי במקרה של אירוע ביטוחי. במידה והמבוטח מעוניין להחליף את רכושו שניזוק או נגנב בחדש.

יש לחשב סכום הביטוח של החפצים ולהוסיף להם דמי כינון. דמי כינון השווי שיש להוסיף על מנת לקבל מוצר חדש תמורת ישן. ערך שיפוי הינו החלפת מוצר במוצר זהה, כלומר תמורת רכוש משומש יקבל המבוטח את ערכו המשומש.

מומלץ לאחר כל שינוי במבנה הדירה או הרכוש אשר קיים בה לעדכן את פוליסת ביטוח דירה אשר ברשותכם באמצעות פניה לחברה המבטחת או לסוכן הביטוח.

אלה ישלחו סוקר או שמאי מטעם חברת הביטוח ובמידה הצורך יערכו שינוי בפוליסת ביטוח דירה אשר עשוי לייקר את פרמיית הביטוח וזאת בהתאמה להגדלת הסכום המבוטח. אם במקרה חלק מהחפצים המבוטחים כבר אינו קיים, אזי עלות הפרמיה עבור הפוליסה תפחת בהתאם.

כיצד נקבע סכום הביטוח עבור ביטוח דירה
 

טופס הצעה עבור ביטוח דירה

 
   
 
כיסויים נוספים
ביטוח דירה
ביטוח משכנתא
 
מאמרי ביטוח דירה
מידע כללי מתחום ביטוח דירה
חברות ביטוח
 
ביטוח דירה - טיפ חשוב
ניתן להוזיל את עלויות הפוליסה על ידי רכישת כיסוי לביטוח מבנה בלבד.
כיצד נקבע סכום הביטוח עבור ביטוח דירה