אודותינו | צרו קשר
ביטוח אופנוע ביטוח אופנוע
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

מה קובע בביטוח אופנוע נפח או הספק מנוע

הסוגיה מה מגדיר את סוג האופנוע בפוליסת ביטוח אופנוע, גודלו של המנוע או הספקו, עמדה למבחן כאשר רוכב קטנוע בעל נפח 150 סמ"ק אך בעל תעודת ביטוח חובה לאופנוע בנפח 50 סמ"ק תבע מהפול פיצוי מאחר והספק המנוע של האופנוע עומד בתקנות הרישוי אשר הונהגו במסגרת הרפורמה ברישיונות האופנוע בסוף 2006.

הסוגיה לא הגיעה להכרעה בבית משפט ובהסכם פשרה ביו האופנוען לבין הפול, הסכים הפול לפצות את הנפגע. על פי סיפור המקרה רוכב אופנוע אשר היה מעורב במרץ 2007 בתאונת דרכים רכב על קטנוע בנפח 150 סמ"ק, למרות שרישיון הנהיגה אפשר לו לרכב על קטנוע 50 סמ"ק בלבד.

הנפגע טען כי על פי הרפורמה שהונהגה ברישיונות הנהיגה בסוף 2006, קבוצת הרישיון A2 אליה השתייך הנפגע מתאימה לקטנוע עם הספק מרבי של עד 14.6 כ"ס, ולכן לא הייתה מניע שינהג בקטנוע בעל 150 סמ"ק כל עוד עמד בתנאי ההספק המרבי.

בפול מנגד טענו כי התובע אינו זכאי לפיצוי מאחר ונהג ברכב שתנאי הרישיון אינם מאפשרים לו. לכן, הביטוח אינו מכסה את הנזק. לסיכום הרוכב קיבל פיצוי, ללא פסק דין וכך למעשה אין הודעה בחבות.

בהזדמנות זו אנו מזכירים לכם את חשיבות השוואת מחירים ובדיקת תאימות הפוליסה לסוג כלי הרכב, כולל נפח והספק מנוע. עליכם לבדוק ולהשוות פוליסות אצל מספר חברות ביטוח וסוכנויות ביטוח בטרם תרכשו את הפוליסה המתאימה ביותר לכם.

מה קובע בביטוח אופנוע נפח או הספק מנוע
 

טופס הצעה עבור ביטוח אופנוע

 
   
 
כלים נוספים
מידע שימושי לרוכבי אופנוע
חברות ביטוח
 
טיפ ביטוח אופנוע
ביחרו את הכיסוי הרצוי לפוליסה בהתאם לאופי השימוש ותנאי הנהיגה של הרוכב על האופנוע.
ביטוח אופנוע