אודותינו | צרו קשר
ביטוח אופנוע ביטוח אופנוע
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

התאמת רישיונות הרכב ואופנוע בישראל

החל מחודש אפריל 2007 הותאמו רישיונות הרכב והנהיגה בישראל לדרגות הנהוגות באירופה. על פי תוכנית משרד התחבורה, יותאמו דרגות רשיון הנהיגה לארבע קבוצות כפי שקיים במרבית מדינות אירופה; דרגה A לאופנועים, דרגה B לרכב עד 3.5 טון ועד 8 מושבים, דרגה C לרכב משא עד 12 טון ודרגה D להסעת נוסעים (אוטובוסים ומוניות). כל קבוצה מחולקת לדרגות משנה לפי משקל כולל מותר או מספר נוסעים מורשה.

דרגות רשיונות הנהיגה הנהוגות כיום בישראל שונות מאלה הנהוגות באירופה, כך למשל רישיון לרכב פרטי מגיע בישראל עד למשקל של עד 4 טון בעוד שבאירופה הוא עד 3.5 טון. יצויין כי משרד התחבורה קבע תקופת מעבר של שנה וחצי במהלכה יוכלו הנהגים להמשיך ולנהוג בכלי הרכב שברשותם, בהתאם לרשיונות הנהיגה שהוחזקו על ידם, זאת במטרה למנוע פגיעה אפשרית בבעלי הרכב.

את עיקר הרפורמה ירגישו רוכבי הקטנועים בנפח מנוע עד 50. רוכבים אלו נהנים לאחר הרפורמה מרישיון לנהוג באופנוע עד 125סמ"ק כל עוד שהספק מנועו אינו עולה עד 14.6 כוחות סוס. דרגת רישיון זו הינה מסוג A2-. דרגת הרישיון הבאה הינה אופנוע שהספק מנועו עד 33 כוחות סוסו, זוהי דרגה A1-. הדרגה האחרונה הינה A ומאפשרת נהיגה על אופנוע שהספקו עולה על 33 כוחות סוס. למעשה בוטלה דרגת הביניים שהייתה נהוגה בישראל עבור אופנועים בנפח מנוע של 50- 250 סמ"ק.

אם אתם מחפשים ביטוח אופנועים כתוצאה מהשינוי או שהגיע מועד החידוש ערכו השוואה גם מבחינת התנאים והכיסויים, וגם מבחינת המחיר ולצורך כך בצעו השוואה בין מספר מציעים.

הצעות לביטוח אופנועים
 

טופס הצעה עבור ביטוח אופנוע

 
   
 
כלים נוספים
מידע שימושי לרוכבי אופנוע
חברות ביטוח
 
טיפ ביטוח אופנוע
בעקבות הרפורמה בפוליסות ביטווח האופנוע בישראל תוכלו להנות מנהיגה פראית, ויחד עם זאת בטוחה ומוגנת.
התאמת רישיונות הרכב ואופנוע בישראל